StoryEditor

Víkendové diskusie: O prípravách volieb aj o fungovaní ambulantných pohotovostí

04.08.2023, 14:07
Autor:
michmich

Ku relácii V politike, ktorú vysielala ta3 aj počas leta, sa tento víkend pridáva už aj RTVS so svojimi reláciami Sobotné dialógy a O 5 minút 12. Kto zasadne do diskusných kresiel?

image

Sobotné dialógy.

Sobotné dialógy

V sobotu 5. augusta o 12.10 hodine privíta Marta Jančkárová v relácii Sobotné dialógy povereného predsedu vlády a ministra vnútra SR Ľudovíta Ódora, s ktorým sa bude rozprávať o aktuálnej politickej situácii, doterajších výzvach a výkone vládnutia, kompenzáciách pre samosprávy a energeticky náročné firmy, ale aj napĺňaní záväzkov vlády vs. možnostiach rozpočtu.

Dotknú sa aj čerpaní eurofondov a plnení plánu obnovy, situácii v rezorte vnútra po odňatí poverenia I. Šimkovi a príprave a zabezpečeniu priebehu volieb do NR SR. Moderátorka sa opýta predsedu vlády aj na riešenia fungovania ambulantných pohotovostí v súvislosti s výpoveďami pediatrov zo služieb.

image

V politike.

V politike

Predčasné voľby sa blížia a strany už naplno rozbehli svoje kampane. Poslankyne Hlasu spievajú na verejnosti, OĽANO sa premáva na fiatkách, každý deň majú strany jednu tlačovku za druhou. O aktuálnej situácii a blížiacich sa voľbách budú v nedeľu 5. augusta v relácii V politike diskutovať podpredseda Hlas-SD Erik Tomáš a člen Predsedníctva OĽANO a Priatelia Roman Mikulec.

Moderátor Richard Dírer si pre nich pripravil nasledujúce témy. Aktuálna politická situácia, volebná kampaň a to spolupráca strán, povolebné koalície, témy kampane, kandidátky, koaličný potenciál, ale rozoberú aj sociálne veci, kde zacielia svoju diskusiu hlavne na dôchodcov, ktorí sú jednou z najzraniteľnejších skupín občanov. Televízia ta3 prináša reláciu V politike už tradične v nedeľu o 11:00 hodine.

image

O 5 minút 12.

O 5 minút 12

V nedeľu 6. augusta privíta po krátkej letnej prestávke moderátor Marek Makara o 11.55 hodina v štúdiu O 5 minút 12  predsedu NR SR a predseda hnutia Sme rodina Borisa Kollár a predseda hnutia KDH Milana Majerského.

Diskutovať budú na témy ako možnosti spolupráce po voľbách, respektíve vymedzenia sa voči iným stranám v konštruktívnom prístupe, riešenia pri riadení štátu a realizácii rôznych politík a postoje k aktuálnym výzvam v súvislosti so zahranično-politickým dianím. No rozoberať budú aj možné scenáre a výzvy politického vývoja na Slovensku po voľbách.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 06:54