Prichádza tretia séria Dunaj, k vašim službám.
StoryEditor

Dunaj hlási urýchlený návrat. Vieme detaily čo sa udeje v prvých dvoch častiach

11.08.2023, 07:16
Autor:
michmich

Seriálový hit jarnej vysielacej sezóny prichádza na obrazovky už 22. augusta, dej zamotajú aj nové postavy.

Obľúbený dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa vracia na obrazovky televízie Markíza s novými epizódami. Premiérová 3. séria odštartuje už 22. augusta, čím Markíza reaguje na svoju najväčšiu konkurenciu a to seriál Nemocnica.

TV Joj totiž už minulý týždeň ohlásila, že vracia svoj seriál z lekárskeho prostredia do vysielania skôr ako plnohodnotne odštartuje svoju kompletnú jesennú štruktúru. Týmto krokom chcela nabrať výhodu pred Dunajom, aby skorším štartom navnadila divákov na svoju stranu.

image

Prichádza tretia séria dobového televízneho hitu.

Reakcia Markízy však nezostala dlho bez odozvy a aj tá prináša novú sériu svojho jarného televízneho hitu na rovnaký deň. Diváčky a diváci budú tak znovu stáť pred dilemou, ktorý seriál  každý utorok a štvrtok o 20:30 hodine uprednostniť. Dunaj mal počas jarného vysielania navrh, divákov výrazne zaujal a konkurenciu zatlačil. Uvidíme ako dopadne súboj teraz na jeseň. 

V predstihu

Markíza znovu prináša výhodu pre predpolatitešov Voyo, ktorí si budú môcť pozriež nový diel vždy v exkluzívnom 24-hodinovom predstihu na streamovacej platforme.

image

Jana Kovalčíková stvárni postavu Leny, mladšej Helginej (Jana Majeská) sestry.

„Veľmi nás teší, že si diváčky a diváci obľúbili seriál Dunaj, k vašim službám, pripravili sme si pre nich hneď niekoľko noviniek. Do deja vstúpia nové postavy, ktoré významne zamiešajú kartami, tešiť sa môžu na nové zaujímavé priestory, vizuálne atraktívne exteriéry a v neposlednom rade prekvapivé zápletky a zvraty. Hviezdnu hereckú zostavu doplnia napríklad obľúbená Janka Kovalčíková alebo charizmatický český herec Jan Révai,“ prezradila Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Od vyhlásenia Slovenského štátu sa mnoho vecí zmenilo a ľudia si musia zvykať na nové pravidlá. Na pozadí týchto historických okolností sa odohrávajú osudy jednotlivých postáv - majiteľov a zamestnancov obchodného domu Dunaj. Niektoré sú smutné, pravdivé, komické i romantické. Tiež však napínavé, plné dramatických zvratov a fatálnych rozhodnutí.

image

Ako bude Dunaj, k vašim službám pokračovať?

Dej prvých dvoch častí

Nacistické Nemecko obsadilo Paríž. Walter Klaus (Ján Koleník), ktorý sa má čoskoro stať otcom, očakáva, že ho do francúzskej metropoly preložia. Keď Dunaj vyplaví telo mŕtvej tehotnej ženy, Klára (Kristína Svarinská) s Alenou (Lesana Krausková) sa obávajú, že ide o nezvestnú Evu (Petra Dubayová).

Peter Kučera (Marek Rozkoš), ktorý sa vrátil zo svadobnej cesty, neprestáva myslieť na Kláru, tá však ich vzťahu nastavuje jasné hranice. Alena sa snaží zachrániť Jakubových (Matúš Kvietik) súrodencov, kým on zažíva krušné chvíle vo väzení. Morálna zásadovosť dostáva Rudolfa (Emil Horváth) do zložitej situácie.

image

Ako budú pokračovať osudy postáv?

Tentokrát je však v hre nielen jeho spoločenské postavenie, ale aj sloboda. Vilo Urban (Martin Mňahončák) urobí v snahe ochrániť svoju Annu (Petra Polnišová) prekvapivý krok...

Eva (Petra Dubayová) napokon nebola neznámou ženou, ktorú našli v Dunaji, a všetci jej blízki si môžu vydýchnuť. Muž, ktorý ju miluje, má však rozporuplné pocity. Partnerská skúška čaká aj Urbanovcov: Anna (Petra Polnišová) sa totiž dozvedá, že sa ju Vilo (Martin Mňahončák) rozhodol chrániť vstupom do gardy.

Rudolf (Emil Horváth), ktorý sa kvôli pomoci Židom ocitol vo väzbe, rýchlo zisťuje, kto ho zradil. Keď Dunaju hrozí krach, Irena (Barbora Andrešičová) zvolí neštandardný spôsob, akým situáciu zvrátiť. Zaberie na Waltera (Ján Koleník) jej taktika?

image

Preložia Walttera Klausa do Paríža?

Bogár (Juraj Rašla) tvrdo vystúpi proti vzťahu Kristíny (Ráchel Šoltésová) s Ervínom (Károl Tóth), ona sa však rozhodne hľadať pochopenie, ale aj nové útočisko inde.

Johanka (Mária Schumerová) aj napriek svojmu zdravotnému stavu túži po dieťati, no v Petrovi (Marek Rozkoš) sa aj naďalej bijú protichodné pocity. Holubec (Filip Tůma) dáva Kučerovcom prekvapivú ponuku. 

Udržateľné natáčanie

„Je to moja najobľúbenejšia séria, už sa so všetkými postavami dobre poznáme, vieme, čoho sú a nie sú schopné, takže sa nám ich životy a postoje k tomu, čo sa im deje, píšu jednoduchšie. A že sa im toho deje naozaj veľa, to ani netreba špeciálne zdôrazňovať, keďže sme v roku 1940,“zhodnotila Evita Twardzik, vedúca vývoja hranej tvorby skupiny Markíza a členka tímu scenáristov a storylinistov Dunaja.

image

Klára nastaví Petrovi jasné hranice, čo sa týka ich vzťahu.

Obľúbená herečka Jana Kovalčíková v nových častiach seriálu stvárni postavu Leny, mladšej Helginej (Jana Majeská) sestry. Je odvážna, priama, ale rezignovaná a so zvláštnym smútkom v očiach. Prichádza do Bratislavy s desivým tajomstvom, ktoré odzrkadľuje dobu, rodinu, z ktorej pochádza a ktoré bude ovplyvňovať celý jej ďalší život, aj konanie.

Do deja Dunaja vstúpi aj Martin v podaní charizmatického českého herca Jana Révaia. Tichý, priamy a čestný muž, Jakubov otec, ktorý sa vracia z Ameriky. Bez peňazí a s veľkou jazvou na bruchu. Odhodlaný starať sa o svoje deti po smrti manželky, trpezlivý voči hnevu, ktorý neskrýva Jakub. Prečo sa celé mesiace neozýval? Čo sa stalo, že sa vrátil tak náhle?

image

Do deja vstupuje aj charizmatický český herec Jan Révai.

Markíza sa pochválila, že výroba tohto programu prebieha v súlade s postupmi udržateľnej produkcie, teda s maximálnym ohľadom na životné prostredie.

Tretia séria Dunaj k vašim službám odštartuje už v utorok 22. augusta o 20:30 hodine na TV Markíza.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. september 2023 15:21