Marek Fašiang, Alica a Martin Bagár budú súčasťou aj Farmy 15.
StoryEditor

Farma 15 bez moderátorskej zmeny. Marek aj Alica zostávajú. Farmárov čaká súboj generácií

11.08.2023, 13:02
Autor:
redred

Najdlhšie slovenská vysielaná reality šou sa po prvýkrát v histórii vracia na miesto, kde sa aj natáčala predchádzajúca séria. Tohtoroční farmári si to namieria do staronového prostredia Považského Inovca, v ktorom sa natáčala 13. séria Farmy.

Televízia Markíza prináša túto jeseň na obrazovky neuveriteľnú 15. sériu úspešnej reality šou Farma. Nová kapitola farmárskeho zápolenia sa začne písať už v pondelok 4. septembra 2023 o 21:50 hod., alebo v exkluzívnom predstihu na Voyo. 

„Farma je jednoznačne najobľúbenejšou a najdlhšie vysielanou reality šou na slovenskom televíznom trhu. Veľmi si vážime neutíchajúcu divácku priazeň a opäť sme urobili všetko pre to, aby sme Farmu citlivo inovovali a priniesli ju diváčkam a divákom v tej najatraktívnejšej podobe, plnú emócií a zaujímavého diania,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza. 

image

Farma 15.

Tentokrát to na statku bude o „súboji generácií“, o atraktívnu finančnú výhru tak zabojujú farmári, ktorí budú rozdelení do troch skupín podľa ich veku. Každá zo skupín sa narodila v inom období a práve Farma ukáže, ktorá z nich na statku uspeje – bude to generácia X, narodená pred rokom 1989, generácia Y – deti 90-tych rokov, alebo najmladšia generácia Z, narodená po roku 2000?

Fanúšikovia najdlhšie vysielanej reality šou sa znovu môžu tešiť na staronové prostredie Považského Inovca, v ktorom sa natáčala 13. séria Farmy, nový typ farmárčenia, spojený s množstvom noviniek, nekompromisnú umelú inteligenciu Alicu a výrazne zmenené pravidlá, ktoré prekvapia nejedného farmára.

Opäť nebudú chýbať ani napínavé duely či jednotlivé epizódy, v ktorých sa bude striedať smiech, slzy, vtipné i dramatické situácie, a tak ako vždy budú plné nečakaných zvratov. Tohtoročná Farma ukáže život na statku, ktorý sa žil 100 rokov dozadu, vnímaný tými, ktorí majú dnes 40 rokov, ale zároveň aj očami dvadsiatnikov. Každá diváčka a každý divák si tak počas niekoľkých mesiacov nájde svojho hrdinu.

image

Marek Fašiang zostáva aj na tento rok moderátorom Farmy.

„Je to pätnásta Farma a tým pádom je veľmi náročné prísť s novým typom farmárčenia, ktorý sme tu ešte nemali. Historicky sme robili už husiu farmu, dvakrát sme mali salaš, minulý rok to bola farma budúcnosti a tento rok sme sa snažili nájsť niečo, čo na Farme ešte nikdy nebolo, a to je farmárčenie, ktoré prišlo zo zahraničia a ktoré priniesla moderná technológia. Minulý rok sme urobili prvý krok a naučili sme farmárov vyrábať elektrinu, tento rok na to prirodzene nadväzujeme a skúšame to využiť na zlepšenie farmárstva,“ priblížil showrunner Farmy Lukáš Kodoň.

Po úspešnej minuloročnej premiére sa moderovania Farmy opäť zhostí herec Marek Fašiang. „Minulý rok som do tohto projektu išiel s obrovským rešpektom a s určitou nervozitou. Tento rok už viem do čoho idem, a aj napriek tomu, že Farma je veľmi živý organizmus, kde sa nedá všetko dokonale naplánovať, sa na ňu veľmi teším,“ zhodnotil.

„Bude veľmi zaujímavé sledovať generačný súboj, ktorý je hlavnou témou tohtoročnej Farmy, to ako jednotlivé generácie rozmýšľajú, riešia úlohy, aký majú prístup k plneniu úloh a k celkovému fungovaniu na Farme,“ dodal. Sekundovať mu už tradične bude skúsený hospodár Martin Bagar.

image

Hospodár Martin Bagár si posvieti aj na tohtoročných farmárov.

Aj pri tomto projekte sa Markíza pochválila, že jeho výroba prebieha v súlade s postupmi udržateľnej produkcie, teda s maximálnym ohľadom na životné prostredie.

Nová kapitola farmárskeho zápolenia sa začne písať už v pondelok 4. septembra 2023 o 21:50 hodine na TV Markíza, alebo v exkluzívnom 24-hodinovom predstihu na Voyo pre pradplatiteľov streamvoacej služby.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
11. august 2023 17:08