Tento víkend sa v politických diskusiách predstavia títo politici.
StoryEditor

TV víkend v politike: Štvorduel nových politických tvárí, ale aj liberálna diskusia

11.08.2023, 16:14
Autor:
michmich

Do predčasných parlamentných volieb zostáva približne mesiac a pol. O voľbou poštou zo zahraničia požiadal rekordný počet voličov. Budú mať rovnaký záujem aj Slováci žijúci doma?

image

Sobotné dialógy.

Sobotné dialógy

Verejnoprávna televízia prináša po krátkej letnej prestávke už druhé vydanie Sobotných dialógov. V sobotu 12. augusta od 12:10 hodiny si môžete naživo vypočuť politickú diskusiu na Rádiu Slovensko, ale odvysiela ho aj vo vysielaní spravodajskej RTVS :24.

Moderátorka Marta Jančkárová do štúdia pozvala tento víkend predsedu strany Modrí, Most – Híd Mikuláša Dzurindu, ku ktorému sa posadia aj predseda strany Szövetség - Aliancia Krisztián Forró a predseda strany Maďarské fórum Zsolt Simon.

Rozoberať budú aktuálnu politickú situáciu, ako možnosti spolupráce respektíve vymedzenia sa v konštruktívnom prístupe, riešenia pri riadení štátu či postoje k aktuálnym výzvam v súvislosti so zahranično-politickým dianím. No dotknú sa aj scenárov a výziev politického vývoja na Slovensku po voľbách.                                   

image

V politike.

V politike

Vo voľbách zabojujú o hlasy aj nové tváre. Presvedčia Slovákov? O aktuálnej situácii a blížiacich sa voľbách budú v nedeľu 13. augusta v relácii V politike diskutovať nové tváre politiky, a to Július Jakab zo strany OĽANO a Priatelia, Kamil Šaško z Hlasu-SD), Ladislav Kuna za SASKU a Ján Hargaš z Progresívneho Slovenska.

Moderátor Rastislav Iliev sa ich bude pýtať na to ako vnímajú záujem Slovákov o voľby, keďže voľbu poštou zo zahraničia požiadalo historicky najviac ľudí, ale aj to ako vnímajú prieskumy a predvolebnú kampaň, ale nevynechajú ani aktuálne témy politickej situácie. Už tradične si môžete pozrieť reláciu V politike v nedeľu o 11:00 hodine na ta3. 

image

O 5 minút 12.

O 5 minút 12

Po minulotýždňovom návrate po letnej prestávke bude v nedeľu 13. augusta pokračovať ďalšia politická diskusia RTVS O 5 minút 12. Pozrieť si ju môžete od 11:55 hodiny na Jednotke, ale aj vo vysielaní RTVS :24.

Hostia moderátora Mareka Makaru tentoraz budú liberálni politici. Do štúdia príde predseda SASKY Richard Sulík a predseda Progresívnho Slovenska Michal Šimečka. Bude zaujímavé sledovať diskusiu názorovo príbuzných politických strán, ktoré sa bijú o toho istého voliča. Ktorý z nich presvedčí divákov viac počas diskusie na aktuálnu politickú situáciu, ale aj to scenáre a výzvy politického vývoja na Slovensku očakávajú po voľbách?

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
22. september 2023 03:16