StoryEditor

Musk tvrdí, že zápas s Zuckerbergom bude v Taliansku, rokuje o tom s vládou

12.08.2023, 17:53
Autor:
ČTKČTK

Americký miliardár túžil po Koloseu, Taliani ho však rýchlo schladili, toto vraj nepôjde.

Americký miliardár Elon Musk tvrdí, že chystaný zápas medzi ním a Marekom Zuckerbergom sa uskutoční v Taliansku pri niektorej z pamiatok antického Ríma. Šéf spoločností X a Tesla kvôli tomu rokuje s talianskou vládou a minister kultúry mu údajne prisľúbil, že môže počítať s impozantnou lokáciou. Zuckerberg na svojej sociálnej sieti Threads napísal iba to, že jeho sledujúce sa podrobnosti o zápase dozvie vo chvíli, keď sa na nich s Muskom dohodne.

Obaja magnáti sa v júni cez internet dohodli, že sa spolu stretnú v zápase v miešaných bojových umeniach (MMA). Presný termín však zatiaľ nie je jasný.

Musk pred časom písal, že zápas by sa mohol uskutočniť v rímskom Koloseu, to ale Taliansko vylúčilo. "Všetko, čo bude zaberať kamera, bude z antického Ríma, moderného tam nebude nič. Hovoril som s talianskou premiérkou a ministrom kultúry. Obaja sa zhodli na impozantnej lokácii," napísal Musk na sociálnej sieti X (predtým Twitter).

image

Musk túžil vysielať zápas s Zuckenbergom z Kolosea, Taliani to nepovolili.

Taliansky minister kultúry Gennaro Sangiuliano vo vyhlásení uviedol, že s Muskom hovoril o tom, že Taliansko bude hostiť "veľkú charitatívnu a na históriu odkazujúcu udalosť". Podrobnosti o mieste neuviedol, podľa neho to ale nebude v Ríme.

Deväťdesiattriročný Zuckerberg sa bojovým umenám venuje, na rozdiel od 52-ročného Muska. "Tento šport mám rád a bol som pripravený bojovať odo dňa, keď ma Elon vyzval. Ak bude niekedy súhlasiť s konkrétnym termínom, dozviete sa to. Dovtedy prosím predpokladajte, že na ničom z toho, čo hovorí, sme sa zatiaľ nedohodli," napísal riaditeľ spoločnosti Meta, ktorá vlastní okrem iného sieť Facebook.

Špekulácie o tom, že zápas sa chystá v Taliansku, rozladil tamojšiu opozíciu. "Nejde mi na rozum, že sa tu dáva talianske kultúrne dedičstvo všanc dvom miliardárom, ktorí si doprajú ako dvaja pomätení tínedžeri. Sú veci, ktoré jednoducho nie sú na predaj. A jednou z nich je dôstojnosť a história veľkého národa," citovala agentúra Reuters bývalého ministra priemyslu a šéfa opozičnej strany Akcia - Živé Taliansko Carla Calendu.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 16:58