StoryEditor

Štartuje dokumentárna Joj svet. Čaká vás seriál o Hitlerovi aj cestopis s Vicou Kerekes

14.08.2023, 07:22
Autor:
redred

Mediálna skupina JOJ Group spúšťa novú, deviatu televíznu slovenskú stanicu a celkovo štrnástu vo svojom portfóliu.

O obsahu a cieľoch nového dokumentárneho kanála si môžete prečítať podrobnosti aj v rozhovore s generálnym riaditeľom JOJ Group Marcelom Gregom. 

JOJ Svet ponúkne bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov. Obsah stanice bude zároveň súčasťou streamovacej platformy JOJ play. V balíku Premium si užívatelia budú môcť nájsť všetky dokumentárne tituly. Vysielanie odštartuje už 15. augusta.

Tematická stanica s dokumentárnym zameraním (tzv. factual entertainment) bude postupne dostupná slovenským domácnostiam – predplatiteľom jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov. Slovak Telekom, jeden z najväčších slovenských operátorov, ponúkne svojim zákazníkom stanicu JOJ SVET ako prvý.

image

Zbrane ríše zvierat.

„Som hrdý, že práve televízia JOJ obohatí programovú ponuku o divácky žiadaný dokumentárny kanál, ktorý prinesie široké spektrum žánrov, priestor pre domácich tvorcov aj očakávanú pridanú hodnotu v podobe náučných programov," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

JOJ Svet bude vysielaná len na slovenskom trhu a v programe ponúkne slovensky komentované najnovšie dokumenty s najrôznejším tematickým zameraním, ktorých rok výroby nebude starší ako 2011. Očakávať môžete dokumenty z prírody, histórie, politiku, spoločenských vied, astronómie, vesmíru až po minulé aj súčasné trendy a pohľady nielen do dejín, ale aj do budúcnosti.

image

Hitlerovo zlato.

Zároveň už dnes JOJ vyrába v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami svoje vlastné dokumentárne série. „Verím, že JOJ Svet bude zmysluplnou televíznou stanicou, ktorá prinesie radosť, pohodu, oddych, informácie, nové fakty. Osobne ma láka spolupráca a podpora slovenskej dokumentárnej tvorby, či už spolupráca s významnými menami slovenského dokumentu, alebo so študentmi, ktorých tvorba si zaslúži pozornosť,“ hovorí Martina Cyprichová, šéfka pripravovanej stanice JOJ Svet.

Programová ponuka najmladšej stanice z portfólia JOJ Group je zostavená z takých titulov ako: Katastrofy v priamom prenose, (Destruction Decoded), rok výroby 2022, Top 10 skvosty architektúry, (Top 10 the Art of Architecture) rok výroby 2016, Prísne tajné projekty UFO: Odtajnené (Top Secret UFO Projects: Declassified), rok výroby 2020, Najväčšie tajomstvá a záhady (Top 10 Secrets & Mysteries), 2016, Zbrane ríše zvierat (Animal Armory), 2016, Prežiť v divočine (Survive the Wild), 2016, Hitlerovo zlato (Hitler‘s Gold), 2020, CIA vs. Bin Ládin (First In: CIA vs. Bin Laden. 2021 a podobne.

image

S karavanom po Maďarsku s Vicou Kerekes.

Z domácej a českej tvorby bude JOJ Svet vysielať napríklad diela spisovateľky a dokumentaristiky Veroniky Homolovej Tóthovej, ktorá nakrútila 15-dielny dokumentárny seriál o ľuďoch, ktorí prežili nacistické alebo komunistické prenasledovanie, väzenie a lágre s názvom Neumlčaní, alebo celovečerný dokumentárny film Atentát na Heydricha: príbeh Jozefa Gabčíka a Jána Kubiša.

Pre milovníkov cestovania po Slovensku a okolitých krajinách sú pripravené cestopisy V karavane po Slovensku s Daliborom Gondíkom (rok výroby 2022) a V karavane po Maďarsku s Vicou Kerekes (2023). Tím tvorcov JOJ Svet sa zároveň v súčasnosti podieľa na tvorbe zahraničných a domácich dokumentárnych cyklov. Za všetky spomenieme tituly Hitlerové tajné misie a Aliens files.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
22. september 2023 18:01