Uskutoční sa ich zápas, alebo je to celé len reklamná bublina?
StoryEditor

Ide iba o obyčajnú promo bublinu? Zuckerberg tvrdí, že Musk nemyslí zápas vážne

15.08.2023, 10:19
Autor:
ČTKČTK

Najnovšie sa ponúkol miliardárom primátor jedného talianskeho mesta, že môžu organizovať MMA súboj v aréne, v ktorej kedysi bojoval ako slávny gladiátor Spartakus.

Elon Musk podľa Marka Zuckerberga nemyslí ich vzájomný zápas v zmiešaných bojových umeniach (MMA) vážne. V príspevku, ktorý zverejnil na svojej sociálnej sieti threads, Zuckerberg uviedol, že ponúkol Muskovi "reálny termín", ale jeho súper sa len vyhovára, informoval server BBC News.

Musk pritom v nedeľu na svojej sociálnej sieti X, predtým známej ako twitter, oznámil, že bol ochotný sa stretnúť už dnes, a v sobotu tvrdil, že by sa zápas mohol konať v Taliansku.

Taliansky minister kultúry Gennaro Sangiuliano už skôr uviedol, že s Muskom hovoril o tom, že Taliansko bude hostiť "veľkú charitatívnu a na históriu odkazujúcu udalosť". Podrobnosti neuviedol, vylúčil ale, že by to bolo v Ríme. Zápas sa teda nebude určite konať v rímskom Koloseu, napísala dnes agentúra ANSA.

image

Miliardári síce trénujú, ale zo spoločného zápasu možno nič nebude.

Niektoré talianske médiá dnes napísali, že zápas Musk verzus Zuckerberg by sa mohol uskutočniť v aréne, v ktorej kedysi bojoval ako gladiátor slávny Spartakus, líder povstania otrokov. Starosta mesta Santa Maria Capua Vetere, v ktorom sa táto aréna nachádza, má totiž o usporiadateľstvo záujem. Antonio Mirra to uviedol v liste ministrovi Sangiulianovi, v ktorom amfiteáter označil "za ideálne miesto" pre túto akciu.

"Dúfam, že ak sa táto udalosť uskutoční, mohla by voľba padnúť práve na náš amfiteáter," uviedol starosta mesta, ktoré leží v juhotalianskej Kampánii. Podľa neho by udalosť s takýmto mediálnym ohlasom ešte viac preslávila mesto a jeho "archeologický klenot".

Na zápase MMA sa obaja miliardári dohodli v júni, čo vyvolalo značnú pozornosť médií. No hoci sa odvtedy neustále popichujú a hecujú, zatiaľ nestanovili miesto ani dátum, čo vyvoláva pochybnosti, či sa ich zápas naozaj uskutoční.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 03:35