StoryEditor

Šéfkuchár Martin Novák opäť vyráža na pomoc reštauráciám v problémoch

16.08.2023, 18:05
Autor:
redred

Úspešná kuchárska šou Na nože prinesie aj v jesennej vysielacej štruktúre osem premiérových epizód. Prvá štartuje na obrazovkách TV Markíza už 6. septembra.

Kuchárska reality šou Na nože sa na jar výrazne zabodovala na obrazovkách televízie Markíza. Divákov si v slovenskej verzii celosvetovo populárneho formátu Kitchen Nightmares získal renomovaný a viacerými prestížnymi oceneniami ovenčený šéfkuchár Martin Novák.

Ten sa pustil do skutočne náročnej misie a to podať pomocnú ruku reštauráciám, ktoré sa z najrôznejších dôvodov ocitli v kríze, alebo dokonca na hranici krachu. Nie vždy sa však jeho snaha okamžite stretla s pochopením a častokrát to boli práve majitelia, ktorí držali v podniku zatiahnutú ručnú brzdu. Aké výzvy čakajú na Martina tentoraz?

image

Martin Novák je vo svojom živle.

To sa diváčky a diváci dozvedia už od 6. septembra v ďalších ôsmich premiérových častiach, ktoré budú vysielané vždy v stredu o 20:30 hodine, alebo až v týždňovom predstihu na Voyo.

„Veľmi nás teší, že si nová šou Na nože v jarnej sezóne získala toľko fanúšikov, pričom jej sledovanosť kontinuálne rástla od prvej epizódy až po poslednú. K jej úspechu nepochybne prispela kvalitná adaptácia pôvodného formátu v slovenských reáliách. Martinovi som veľmi vďačná, že sa s nami dal na túto cestu a že máme možnosť cez tento program pomáhať slovenským reštauráciám. Veríme, že sa nové príbehy budú divákom páčiť,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

image

Martin Novák znovu bude pomáhať reštauráciám naštartovať svoj krachujúci biznis.

V druhej sérii šéfkuchár Martin Novák navštívi ďalšie vybrané prevádzky po celom Slovensku a za prítomnosti televíznych kamier sa ich pokúsi vytiahnuť z problémov. Nekladie si pri tom servítku pred ústa a niekedy je aj poriadne prísnym kritikom, za každých okolností však tiež férovým poradcom s úprimným záujmom pomôcť. Prvou prevádzkou, ktorej pôjde Martin Novák pomôcť v 2. sérii bude Motorest na Hôrke.

„Okrem toho, že druhá séria prinesie nové príbehy reštaurácií, tak bude určite iná v tom, že už som si našiel taký svoj štýl ako pracovať s ľuďmi a najmä akým spôsobom im čo najlepšie pomôcť. Diváci sa rozhodne majú niečo tešiť,“ avizuje Martin Novák a dodáva: „Častý problém je, že podniky sú v zlej finančnej situácii a nedokážu prežiť z toho, čo zarobia. Veľakrát si majitelia do podnikov nalejú svoje financie a keď sa minú, tak si požičiavajú, zadlžia sa, založia domy, byty, lebo o svoje živobytie nechcú prísť. Nebude však núdza ani o kuchárske egá, mnohokrát chýbajúce gastronomické vedomosti, špinavé kuchyne, neporiadok, zlé uskladnenie potravín. Tie choroby každej kuchyne sú viac-menej rovnaké, len každý sa s nimi pasuje inak.“

image

V prvej epizóde 2. série zavíta Martin Novák do Motorestu na Hôrke.

Po nejakom čase Martin každú reštauráciu prekvapí svojou návštevou, aby preveril, či naozaj došlo k zlepšeniu. „V návratoch ukážeme, ako sa reštauráciám zmenilo fungovanie po mojom odchode. Nie je to vždy len o tom, že nastane obrat a že reštaurácia je zrazu plná a zarába veľké peniaze. V čase točenia návratov ešte epizódy v televízií odvysielané neboli, takže diváci uvidia najmä to, či do prevádzky majitelia zaviedli nejaké zásady a know-how, ktoré som im nechal, či sa z toho poučili a vykročili po tej správnej ceste a tiež či sa personál prispôsobil novému fungovaniu. Skutočnú realitu však reštaurácie zažijú až po odvysielaní,“ vysvetľuje.

V závere návratu Martin fungovanie a zapracovanie konceptu, ktorý danej reštaurácii navrhol, zhodnotía odovzdá jej majiteľom nálepku. Tá si tak môže vyslúžiť 0 až 5 nožov, podľa toho, do akej miery je Martin so zmenou fungovania spokojný.

image

NPri spätnej návšteve ohodnotí Martin Novák reštauráciu nálepkou.

Aj táto sezóna šou Na nože bude plná emócií, gastronomického pekla, šialených kombinácií surovín, no predovšetkým pomoci, ktorú Martin každému jednému podniku ponúkne. Či ju reštaurácie príjmu, uvidia diváci už od 6. septembra každú stredu o 20:30 hodine na obrazovkách TV Markíza.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. september 2023 21:14