StoryEditor

V populárnej Nemocnici to bude divoké. Kto príde o dieťa a kto bude riešiť rasizmus?

19.08.2023, 10:00
Autor:
michmich

Od 22. augusta môžete každý utorok a štvrtok sledovať novú časť už 8. série lekárskeho seriálu. Vieme ako budú pokračovať osudy obľúbených doktorov, doktoriek či sestričiek.

Nové príbehy Nemocnice poznačí zásadná vec. Zrušili oblastnú klinikua do Nemocnice sv. Martina z nej mieri niekoľko veľmi výrazných lekárov a jedna sestra. Prezradíme vám aspoň máličko z toho čo čaká vašich obľúbených hrdinov v novej sérii, ktorá sa začína už 22.8. o 20:40 hodine na JOJke.

image

Dej sa v Nemocnici poriadne zamotá.

Nové postavy to roztočia

Ako sa noví zamestnanci zžijú s tými starými? Nájdu si medzi nimi priateľov, alebo spolu budú bojovať? Spoja ich pacienti, alebo rozdelia vzájomné spory a súboje o miesto? Nových lekárov z oblastnej kliniky stvárnia herci: Juraj Loj, Ľuboš Kostelný, Róbert Jakab a Barbora Švidraňová.

image

Začlenia sa nové seriálové postavy medzi harcovníkov Nemocnice.

doc. MUDr. Juraj Révay (Juraj Loj) – je atestovaný z chirurgie a internej medicíny. Je potomkom aristokratického rodu. Veľmi si ctí svojho otca, slávneho internistu, najradšej by vrátil monarchiu a pozíciu rodinných lekárov. Oženil sa s rakúskou barónkou, majú dve deti, ktoré chodia do najlepších súkromných škôl. Až Nemocnica sv. Martina z Révaya vykreše chlapa, ktorý má „mäso, kosti a emócie“.

MUDr. Kamil Vrabec (Ľubo Kostelný) chirurg, ktorý nerád operuje, oveľa radšej sa vŕta v počítači, hľadá na internete a v odborných časopisoch všetky možné postupy. Má vždy sto riešení, ako niečo zoperovať, ale nikdy sa sám nevie pre jeden rozhodnúť. Ako muž si neverí. Ako jedináčik bez otca bol veľmi naviazaný na svoju mamu. Tajne miluje svoju kolegyňu.

MUDr. Jakub Zima (Robo Jakab) - chirurg, tajomný, zemitý, pôsobí trochu divoko a primitívne, nemá rád ľudí, najmä ženy mu lezú na nervy. Emócie neukazuje, drží si odstup a neznesie autority. Jeho postava so sebou nesie tajomstvo, ktoré sa týka jeho nejasnej minulosti. Nik však netuší, čo to môže byť.

Beáta, vrchná sestra (Barbora Švidraňová) má potrebu všetko riadiť, prirodzene sa pretláča do vedúcej pozície a neváha použiť intrigy. Zúfalo si túži nájsť partnera a mať dieťa, lebo v hĺbke srdca je veľmi materská a láskavá, len to nedáva najavo. Tajne je zamilovaná do kolegu, to si myslí ona, že tajne, ale všetci to o nej vedia.

image

Nové postavy Nemocnicu oživia.

Mladé neokukané talenty

Staronový riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) bude mať plné ruky práce nielen s lekármi, ale aj so skupinkou mladých medikov, ktorí prišli do nemocnice praxovať. Hoci nemôžu nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru. Mladých medikov hrajú: 

Jerguš Hanák (Jerguš Horváth) – vidiecky chlapec, krehký a precitlivený, ktorý však odpadáva pri pohľade na otvorené brucho na chirurgickom stole. Má pocit, že si vybral zlú školu, ale možno v sebe objaví skrytý lekársky talent!

Krištof Adamec (Krištof Tobias) – vtipný, drzý, odvážny, rád si užíva pozornosť žien a nikdy mu neujde pekná pacientka, s ktorou môže flirtovať. Zdá sa byť povrchný, ale pod maskou sa ukrýva dobrý chlapec.

Lukáš Breza (Kristián Baran) – správny chlapec z Terchovej, pochádza z veľmi stabilnej rodiny, má veľa súrodencov, rodičia ich milujú a podporujú. Je morálny, vtipný, priateľský a vždy vyrieši každý problém.

Sandra Horváthová (Sandra Lasoková) – dokázala uniknúť osudu v rómskej osade. Pochádza z milujúcej a hlučnej rodiny, ktorá je na Sandru hrdá, že sa tak vyšvihla. Sandra je šikovná a silná, všetko zariadi, pomôže a dokonca sa dobre vyrovnáva aj s občasnými rasistickými narážkami na jej pôvod.

image

Každá seriálová postava zažije poriadne dejové zvraty.

Ako sa bude dariť obľúbeným postavám?

Marek Hauptmann (Marek Majeský) je konečne tam, kde sa túžil vrátiť – na riaditeľskej stoličke a v manželskom zväzku s Vilmou (Petra Vajdová). Ich manželstvo je poznačené divokými hádkami a vášnivými udobreniami.

Rebeka Vargová (Nela Pocisková) a Filip Balog (Alexander Bárta) sú konečne spolu. Filip nechtiac spôsobí problémy, na ktoré môže doplatiť celá nemocnica, cíti sa za to vinný a s Rebekinou pomocou sa im to podarí prekonať. Lenže ten skutočný problém na Filipa Baloga ešte len čaká. A ako to bude zvládať Rebeka, ktorá má problematické tehotenstvo?

Mladá gynekologička a neurologička Hana Turčanová (Dominika Morávková) doteraz žila pokojný život so svojou dcérou Elenkou a manželom Marošom Turčanom (Tomáš Turek). Lenže Turčan sa čoraz častejšie začína prejavovať ako žiarlivec a manipulátor. Ako si Hana poradí s manželskými problémami?

Dušan (Dušan Ambróš) a Ivanka (Ivana Kološová) sú stále zamilovaní, ale Ivanka nadobúda dojem, že Dušanovi ako sestrička nestačí a práve vtedy sa zjaví na scéne nová žena. Má Ivanka pravdu, alebo si to iba nahovára?

Noel (Noel Czuczor) s Denisou (Eva Mores) čelia strate dieťaťa. Denisa už dieťa nechce a Noel sa tvári, že je s tým uzrozumený. Lenže nie je. Dvojica zažíva vážnu krízu, ktorá preverí silu ich vzťahu.

image

Získa si kolegov nová sestra v Nemocnici?

Braňo (Dávid Uzsák) a Agáta (Anna Nováková) konečne našli vzájomnú lásku. Riešia bežné problémy ohľadne bývania a výchovy Agátinej dcéry, ale aj humorné situácie so svojou obľúbenou „geriatriou“ – Srnčíkom seniorom (Juraj Ďurdiak), Hrdličkom (Emil Horváth) a Čiernym (František Kovár).

Doktor Mišiak (Juraj Hrčka) sa stáva otcom a je najšťastnejší človek na svete, ale nebol by to Mišiak, keby sa nezačal stresovať. Jeho nafukovanie problémov bude aj v nových príbehoch zdrojom humoru.

Zuze (Zuzana Kanócz) vyšlo v exceli, že najviac sa k Otovi (Daniel Fischer) hodí práve ona. Ale je vôbec možné, aby skončili títo dvaja „mimozemšťania“ ako pár?

Adriana (Kristína Turjanová) síce prišla o pozíciu riaditeľky, ale neľutuje to. Má pocit, že v živote jej nič nechýba. Čosi však predsa len absentuje. Láska. Ale dokáže sekera Adrika vôbec milovať a pustiť si k telu nejakého muža?

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
13. september 2023 07:33