StoryEditor

Úmrtie Vaša Patejdla si televízie uctia Legendami popu aj filmami Fontána pre Zuzanu

19.08.2023, 14:30
Autor:
redred

Slovenskí televízni vysielatelia upravujú kvôli smutnej udalosti svoju víkendovú vysielaciu štruktúru.

"RTVS s hlbokým zármutkom prijala správu o úmrtí jednej z najväčších hudobných a speváckych legiend Vaša Patejdla. Osobnosť výnimočného skladateľa, speváka a autora slovenských megahitov si pripomenieme v televíznom vysielaní," informovala Zuzana Vicelová, manager marketingovej komunikácie verejnoprávneheho vysielateľa. 

Najskôr si ho pripomenú v sobotu 19. augusta  popoludní o 13.40 hodine na Dvojke v programe Vlastnými slovami. Následne na RTVS :24 o 17:30 hodine mimoriadne zaradí do vysielania reláciu Interview:24. Hosťom Miroslava Frindta bude hudobný kritik a publicista Juraj Čurný. A večer o 20.30 hodine Jednotka odvysiela relácie Legendy popu a Neskoro večer, v ktorých bola hosťom táto slovenská hudobná legenda.

Zároveň v nedeľu 20. augusta popoludní o 15.40 h si Vaša patejdla pripomenú na Jednotke lmom Fontána pre Zuzanu 3.

image

Fontána pre Zuzanu.

Aj televízia Markíza si uctí pamiatku významného slovenského speváka a skladateľa Vaša Patejdla. "Na jeho počesť dnes večer o 20:30 hodine na TV Markíza mimoriadne uvedieme filmovú klasiku Fontána pre Zuzanu, plnú jeho nezabudnuteľných hitov," doplnil PR manažér televízie Lukáš Kočíšek.

Vizitka:

Václav „Vašo“ Patejdl bol slovenský spevák, skladateľ, hudobník a hudobný producent. V roku 1968 bol jedným zo zakladateľov poprockovej skupiny Elán, z ktorej v roku 1985 odišiel a začal úspešnú sólovú kariéru. Spolu s textárom Ľubošom Zemanom tvoril stálu autorskú dvojicu. Je víťazom Bratislavskej lýry 1987. V roku 1996 sa vrátil do Elánu, kde pôsobí dodnes ako hráč na klávesový nástroj.

image

Vašo Patejdl. FOTO: Jan Pešek/MF Dnes

Autorsky, hudobne aj spevácky sa podieľal na tvorbe viacerých slovenských i zahraničných interpretov ako napríklad Beáta Dubasová, Marika Gombitová, Banket, Heidi Janků. Ako skladateľ filmovej hudby sa preslávil piesňami do filmu z roku 1985 Fontána pre Zuzanu a jeho niekoľkých pokračovaní. 

Zomrel po krátkej a ťažkej chorobe v sobotu 19. augusta 2023.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. september 2023 03:21