Nové herecké hviezdy smerujú do piatej série Pána profesora.
StoryEditor

Markíza získala dve hviezdy Jojky. Do Pána profesora si to namierili Mórová a Autner

21.08.2023, 11:14
Autor:
michmich

Aj v piatej sérii seriálu Pán profesor budú účinkovať nové hviezdne herecké mená, ktoré posilnia učiteľský zbor alebo objavia sa aj ako epizódne postavy.

"Nateraz môžeme prezradiť, že do seriálu prichádza herec Richard Autner, ktorý hviezdil na parkete markizáckej šou Let´s Dance ale aj obľúbená slovenská herečka Diana Mórová," povedala PR manažérka TV Markíza Veronika Stojáková.

Tieto dve veľké herecké mená a dlhoročné tváre Jojky sa začínajú čoraz častejšie objavovať v projektoch televízneho lídra. Richard Autner bol niekoľko rokov ústrednou postavou vlajkového seriálu TV Joj Nemocnica, až sa minulý rok rozhodol z projektu vycúvať. Jeho postava lekára Romana Varga odišla do Košíc a tým sa zo seriálu vytratila.

image

5. séria Pána profesora.

O niekoľko mesiacov sa už Richard Autner vrtil na parkete markizáckej tanečnej šou. Po skončení Let´s Dance sa z obrazoviek síce znovu vytratil, ale dalo sa očakávať, že v dohľadnej dobe sa objaví v nejakom televíznom projekte TV Markíza. Herec by asi ťažko opustil zabehnutý seriál len kvôli trojmesačnému angažmánu v tanečnej šou. A rozuzlenie je tu. Markíza ho obsadila do populárneho seriálu Pán Profesor a objaví sa v aktuálnej piatej sérii.

Diana Mórová bola dlhoročnou tvárou televíznej dvojky a v projektoch konkurencie sa takmer vôbec neobjavovala. Zlom nastal, podobne ako v prípade Richarda Autnera, v minuloročnej sérii Let´s Dance. Herečka dostala ponuku tancovať vo veľkolepej šou a ona to prijala. Po skončení šou účinkovala na TV Markíza aj v komediálnom seriálovom projekte Chatári a aktiálne si to namierila do 5. série Pána profesora.

image

seriál Pán profesor.

No na rozdiel do Autnera, Diana Mórová aj naďalej účinkuje na obrazovkách domovskej Jojky. A to ako porotkyňa reality šou Česko Slovensko má talent a rovnako aj v komediálnom počine Tomáš a Diana. 

A čo si teda v Pánovi profesorovi zahrajú? 

Richard Autner vdýchne život seriálovej postave Patrika Rakovického. Tento muž aj ako úspešný podnikateľ ostal idealistom, ktorého peniaze nikdy nepokazili. Pred časom predal svoju skvelo zarábajúcu firmu a začal učiť mladú generáciu gymnazistov informatiku a matematiku – nie preto, že by na tom chcel zbohatnúť, ale pretože to považuje za užitočné.

image

Richard Autner.

Aj ako učiteľ si potrpí na vysoký životný štandard a kvalitné veci. Na čo siahne, v tom sa mu darí, až na jednu výnimku. Patrik doteraz nenašiel šťastie v láske. Až na gymnáziu Staromestská stretol ženu, ktorú pre seba považuje za ideálnu. Jediným problém je, že je zadaná.

image

Diana Mórová.

Postava Diany Mórovej sa volá Silvia Tatárová. Je postrachom ešte aj medzi obávanými školskými inšpektormi. Je prísna, nekompromisná a je ochotná akceptovať len to najlepšie, netoleruje ani najmenšie chybičky. Získať jej pochvalu je takmer nemožné. Ku cti jej slúži, že presne také vysoké nároky, aké má na ostatných, má aj na seba. Tatárová je proste žena, ktorá vie, čo chce. Tatárovej padne na gymnáziu Staromestská do oka jeden muž a je ochotná ho získať za každú cenu.  

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 03:47