Štyria spravodajcovia budú najbližšie štyri týždne zisťovať názory Slovákov na septembrové voľby.
StoryEditor

Povedzte redaktorom do mikrofónu ako vidíte budúcnosť Slovenska a čo čakáte od politikov

21.08.2023, 14:15
Autor:
michmich

"Zámerom je podporiť účasť v parlamentných voľbách, ktorý je aj súčasťou našej kampane na sociálnych médiách," hovorí šéfredaktor spravodajstva TV Markíza Tibor Mattyašovský.

"Naši redaktori v týchto dňoch vyrážajú do všetkých krajských miest na Slovensku, aby mapovali atmosféru pred voľbami v jednotlivých mestách. Cestovať budú štyri týždne a budú prinášať reportáže do našich spravodajských a publicistických relácií," informovala nás PR manažérka TV MArkíza Veronika Stojáková.

Ako prvý vyráža Mišo Hečko a,odprevádzali ho v pondelkovom Teleráne.

image

Michala Hečka vystrieda na budúci týždeň ďalší redaktor.

"Zámerom je podporiť účasť v parlamentných voľbách, ktorý je aj súčasťou našej kampane na sociálnych médiách, zároveň chceme zachytiť aktuálne nálady v spoločnosti pred blížiacimi voľbami. Budeme hovoriť s bežnými ľuďmi, ako vidia budúcnosť Slovenska, aké majú očakávania od politikov, čo by im chceli odkázať," vysvetlil šéfredaktor spravodajstva Tibor Mattyašovský.

Redaktori budú cestovať po Slovensku štyri týždne. "Každý týždeň navštívime dva kraje a cestu budeme monitorovať vo všetkých našich spravodajských reláciách. Či už v živých vstupoch, alebo reportážach, hlavnú úlohu ale budú mať ľudia v regióne," doplnil Mattyašovský. Na námestiach a v uliciach slovenských miest bude mať Markíza kameru, ktorá bude ľuďom k dispozícii, aby povedali aj o svojich pocitoch v súvislosti s blížiacimi sa voľbami. Do ktorého mesta zavítajú a kedy, budú predom informovať v spravodajstve.

image

Michal Hečko vyráža do slovenských miest zisťovať názory Slovákov na septembrové voľby.

A ktorých redaktorov môžu ľudia vidieť v uliciach miest? "Zámerne sme vybrali redaktorov, ktorí v danom kraji nežijú a nepracujú aby boli od prostredia odosobnení a tak navnímali atmosféru v spoločnosti. Michal Hečko bude v Banskobystrickom a Žilinskom kraji, Adel Ghannam pôjde do Košického a Prešovského kraja Gabika Kajtárová do Trenčianskeho a Trnavského kraja a Marián Lechan bude nakrúcať v Nitrianskom a Bratislavskom kraji," zakončil šéfredaktor spravodajstva.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. september 2023 14:47