Ako dopadol prvý jesenný duel medzi Dunajom a Nemocnicou?
StoryEditor

Očakávaný návrat Dunaja a Nemocnice. Kto vyhral tento súboj o diváka?

23.08.2023, 11:55

Počas včerajšieho prime-timeu sa očakával výrazný duel medzi komerčnými stanicami. Obe televízie hneď úvodom jesennej sezóny totiž vytiahli svoje silné zbrane.

Aj keď sa jesenná televízna sezóna úplne začne až v septembri, komerčné stanice  včera ponúkli prvý tohtosezónny ostrý zápas o diváka. Do vysielania poslali prvé časti svojich veľkých seriálových hitov.

Do prvej desiatky utorkového (22.8.2023) rebríčka najsledovanejších programov dňa sa prebojovali len tri nespravodajské programy dňa, no tie dokázali po letnej prestávke poriadne zamiešať kartami sledovanosti.

Jarný valec pokračoval

Dobový počin Dunaj, k vašim službám sa vrátil na obrazovky TV Markíza s 3. sériou a Nemocnica TV Joj už s 8. sériou. Očakávaný televízny duel skončil jednoznačne v prospech Dunaja, ktorý vyskočil na čelo rebríčka najsledovnajších programov dňa a to v oboch hlavných cieľových skupinách. Týmto výkonom tak pokračoval vo svojom výraznom víťaznom ťažení, ktoré úspešne naštartoval počas jarnej televíznej sezóny.

image

Dunaj, k vašim službám.

Teplé letné počasie dalo síce televíziám pocítiť, že niektorí diváci sa ešte nemienia vrátiť ku televíznym obrazovkám a radšej budú tráviť letný večer niekde von, ale aj tak Dunaj dokázal svoju dominanciu. 

Dobový seriál dosiahol v obchodne podstatnej komerčnej cieľovke 12 – 54 rating 6,8 percenta a podiel na trhu 25,5 percenta. Nemocnica uhrala rating 4,7 percenta, čím si zabezpečila trhový podiel 17,2 percenta. V univerzálnej cieľovke všetkých divákov nad 12 rokov prilákal Dunaj, k vašim službám ku obrazovkám 429 tisícové publikum, Nemocnicu sledovalo o vyše sto tisíc menej. Zaplo si ich 313 tisíc divákov. Obidve televízie zdá sa, môžu byť s týmito výkonmi spokojné. 

image

Nemocnica.

Jediný program pokoril hranicu 400 tisíc

Dunaj, k vašim službám sa tak stal včera nielen najsledovanejším seriálom dňa v oboch cieľových skupinách, ale jediným programom, ktorý dokázal prilákať ku obrazovkám viac ako 400 tisícové publikum. Túto hranicu včera nezdolaldokonca žiadny zo spravodajských programov. Najbližšie k tomu malo Najlepšie počasie na Jojke, ktoré 400 tisícovú hranicu atakovalo s 391 tisíckami divákov.

Jojkárskemu počasiu sa darilo v rebríčkoch oboch cieľových skupín a tak obsadilo v oboch druhú priečku. Nemocnicu odsunulo na tretiu pozíciu. V komerčnej skupine 12-54 dosiahlo Najlepšie počasie totožný rating ako Nemocnica, teda 4,7 percenta, ale podielom na trhu dosiahlo lepší výsledok a to 20,4 percenta.

image

Polícia Modrava.

Pomohol mu Dunaj? 

Ako sme už predtým uviedli, do prvej desiatky včerajších najsledovanejších programov sa okrem spravodajských formátov, Dunaja a Nemocnice preboxoval ešte jeden, a to kriminálny seriál, ktorý odvysielala Markíza po Dunaji. Polícia Modrava ťažila z veľkej skupiny divákov, ktorí pred ňou sledovali dobový seriál Markízy. 

Český seriál, v hlavnej úlohe so slovenskou herečkou Soňou Norisovou, uhral v druhom prime time-ovom čase v komerčnom publiku rating 3,3 percenta a podiel na trhu 21,3 percenta. Jojka proti krimi žánru postavila komediálny seriál Tomáš a Diana, ktorý zaostal s ratingom 2,7 percenta a dosiahol trhový podiel 12,1 percenta.

V univerzálnom publiku celkovo sledovalo Políciu Modrava 241 tisíc divákov nad 12 rokov a seriál Tomáš a Diana uprednostnilo 157 tisícové publikum.

image

Tomáš a Diana.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. august 2023 14:08