StoryEditor

Režisér Hraška: Pri nehercoch musíme niekedy použiť celý „vercajk s náradím“, aby sa na obraz pretavila emócia

29.08.2023, 11:16

"No niekedy vás nové tváre prekvapia a vtedy môžete začať budovať spoločne s nimi nadstavbu. Venujete sa drobným emočným nuansám, temporytmu, zatajovaniu a prekvapeniu. Vtedy ma moja práca veľmi baví," hovorí Ondrej Hraška - muž, pod taktovkou ktorého sa natočila už piata séria úspešného seriálu Pán profesor.

Úspešný komediálny seriál Pán profesor sa túto jeseň opäť vráti na obrazovky TV Markíza so svojou 5. sériou. Nech nás navnadíte, prezradíte nám nejakú zaujímavosť novej série?

Diváci sa ozaj nemusia obávať, žeby 5. séria už nemala čo ponúknuť. Témy rozprávané cez postavy študentov sú rovnako spoločensky dôležité, nie sú postavené na predstavivosti scenáristov. To. čo robí seriál výnimočným. je práve odkrývanie tém, o ktorých sa málo hovorí a pritom sme ich prežívali alebo prežívame rovnako intenzívne ako naši hlavní hrdinovia. Vždy máme možnosť voľby svoj život zmeniť alebo udržať si ho tak ako je a „na pozadí“ príbehov študentov sledujeme príbeh Sama a Klaudie.. Do deja, samozrejme, prichádzajú nové postavy, ktoré ich bublinu začínajú ohrozovať..

image

Režisér Ondrej Hraška na pľaci s Tomášom Maštalírom a Gabrielou Marcinkovou.

V každej sérii sa objavujú popri ostrieľaných a skúsených hercoch aj mladé talenty. Niektoré z nich stoja pred kamerou prvýkrát. Ako sa pracuje s takýmito neotesanými talentami.

Som rád, ak sa s novými hercami stretnem ešte pred nakrúcaním a prejdeme si spoločne scenár. Na stretnutí zistím, aké náradie si musím pripraviť.. (Nie vždy sa to samozrejme podarí, pretože natáčací plán je neúprosný.) Práca s nehercami pri výrobe seriálu vyzerá občas ako rýchlokurz herectva, učíme sa, čo znamená vnútorného prežívanie, že k nám neprišli len na...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. september 2023 21:19