StoryEditor

Do kín mieria pokračovania hororovej Mníšky, romantiky After aj akčných Expendables

06.09.2023, 09:21

Prinášame vám zoznam desiatich kinohitov, ktoré sa oplatí ísť si pozrieť v septembri na veľké filmové plátno.

image

Mníška 2.

Mníška 2

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 110 minút

Žáner: Horor/Mysteriózny/Thriler

Réžia: Michael Chaves

Hrajú: Storm Reid, Anna Popplewell, Taissa Farmiga, Bonnie Aarons

Slovenská premiéra: 7.9.2023

Distribútor: Continental-film

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky.

image

Moja tučná grécka svadba.

Moja tučná grécka svadba 3

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 91 minút

Žáner: Komédia/Dráma/Romantický

Réžia: Nia Vardalos

Hrajú: Stephanie Nur, John Corbett, Andrea Martin, Elena Kampouris

Slovenská premiéra: 7.9.2023

Distribútor: CinemArt

Hrdinovia legendárnej komédie Moja tučná grécka svadba sa vracajú, aby ukázali, čo všetko sa môže stať, keď sa bláznivá rodina rozhodne hľadať svoje korene. Grécko, maj sa na pozore ! Snaha splniť posledné želanie zosnulého otca je chvályhodná a môže sa zmeniť na úplne nečakané dobrodružstvo. Toulin (Nia Vardalos) otec bol Grék ako poleno, navzdory americkému občianstvu (jeho takmer nezdravý vzťah k rodnej krajine bol totiž hlavným zdrojom vtipov v Mojej tučnej gréckej svadbe). Jeho snom bolo vrátiť sa do rodnej dediny a stretnúť sa so starými priateľmi. Toula sa rozhodne spojiť príjemné s užitočným, a tak naplánuje rodinný výlet do kolísky civilizácie, kde sa kedysi “kolísali“ aj jej predkovia. Rodinný výlet klanu Portokalos však znamená, že polovica lietadla do Grécka patrí im. A keďže čím väčšia rodina, tým väčšie problémy, krajina pod Akropolou sa má na čo tešiť. Najmä keď nič nejde podľa plánu a Portokalovci sú chodiaca prírodná katastrofa. Kam sa však v tomto smere hrabú na svojich gréckych príbuzných, ktorí majú pre nich pripravenú celú plejádu prekvapení. A zďaleka nie všetky sú príjemné. 

image

Príznak v Benátkach.

Prízrak v Benátkach

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 103 minút

Žáner: Krimi/Dráma/Horor

Réžia: Kenneth Branagh

Hrajú: Kelly Reilly, Michelle Yeoh, Kenneth Branagh, Jamie Dornan

Slovenská premiéra: 14.9.2023

Distribútor: CinemArt

Prízrak v Benátkach je znepokojivý nadprirodzený thriller na motívy románu Agathy Christie Halloweensky večierok. Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot. Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová, ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová. Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev.

image

Temné okná.

Temné okná

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 80 minút

Žáner: Horor/Thriler

Réžia: Alex Herron

Hrajú: Rory Alexander, Vanessa Borgli, Anna Bullard, Christine Donlon

Slovenská premiéra: 14.9.2023

Distribútor: Vertigo Distribution

Skupine priateľov, Tilly, Monike, Peterovi a Alison, sa prihodí autonehoda a Alison na následky zranení zomrie. Jej strýko konfrontuje Alisoniných priateľov a obviní ich z jej smrti. Skupina odíde na vidiecku chatu, aby mohla sama v tichosti smútiť. Izolovaná chata spočiatku ponúka pokoj a ticho, ale čoskoro sa začnú odohrávať nevysvetliteľné udalosti a mladí ľudia začnú počuť zvukové nahrávky nehody, ktoré odhaľujú temné tajomstvo. Keď sa objaví maskovaná osoba a začne tínedžerov terorizovať, v stávke sú už ich životy. Prvý film Alexa Herrona Uteč! bol v slovenských kinách veľkým hitom. Film Temné okná nadväzuje na najlepšie tradície amerických hororov, pričom krásy Nórska slúžia ako kulisa. Temné okná je súčasne nórsky aj americký horor a určite uspokojí fanúšikov tohto žánru.

image

Bod obnovy.

Bod obnovy

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 118 minút

Žnáer: Dráma/Sci-Fi/Thriler

Réžia: Robert Hloz

Hrajú: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík, Václav Neuzil

Slovenská premiéra: 21.9.2023

Distribútor: Continental-film

Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, kedy ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na "jeden celý život". Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – "bod obnovy". Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu?

image

After: Navždy.

After: Navždy

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 94 minút

Žáner: Dráma/Romantický

Réžia: Castille Landon

Hrajú: Hero Fiennes Tiffin, Josephine Langford, Stephen Moyer, Louise Lombard

Slovenská premiéra: 21.9.2023

Distribútor: Bontonfilm

Hardin a Tessa sa uberajú životom každý sám. Ich spaľujúca láska, ktorá sa zdala byť nekonečná, je v troskách. Hardin utápa svoj žiaľ v alkohole a v dôsledku Tessinho zdrvujúceho odchodu ho pri písaní druhej knihy trápi spisovateľský blok. V najtemnejších chvíľach svojho života sa rozhodne zúčtovať s minulosťou. Odchádza do Portugalska, aby našiel dievča, s ktorým kedysi chodil a ku ktorému sa zachoval hrozne. Potrebuje nájsť odpustenie aj sám seba. Potrebuje sa vyrovnať so svojimi chybami, aby sa potom mohol pokúsiť získať Tessu späť. Bude ho však Tessa ešte niekedy chcieť vidieť? A ako by takéto stretnutie mohlo dopadnúť?

image

Expendables 4.

Expendables 4

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 103 minút

Žáner: Akčný/Dobrodružný/Thriler

Réžia: Scott Waugh

Hrajú: Jason Statham, 50 Cent, Megan Fox, Dolph Lundgren

Slovenská premiéra: 21.9.2023

Distribútor: Forum Film Slovakia

Nová generácia hviezd sa pripojí k najlepším svetovým akčným hviezdam a spoločne prežijú adrenalínové dobrodružstvo vo filme Expend4bles. K Jasonovi Stathamovi, Dolphovi Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesterovi Stallonemu, ktorí sa znovu stretávajú v úlohe tímu elitných žoldnierov, sa prvýkrát pripájajú Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipi. Vyzbrojení všetkými zbraňami, ktoré sa im dostanú do rúk, a schopnosťami ich použiť, sú Expendables poslednou obrannou líniou sveta a tímom, ktorý je povolaný, keď sú všetky ostatné možnosti mimo hry. Noví členovia tímu s novými štýlmi a taktikami dajú "čerstvej krvi" úplne nový význam.

image

Labková patrola vo velkofilme.

Labková patróla vo veľkofilme

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 88 minút

Žáner: Animovaný/Akčný/Dobrodružný

Réžia: Cal Brunker

Hrajú: Mckenna Grace, James Marsden, Iain Armitage, Kristen Bell

Slovenská premiéra: 28.9.2023

Distribútor: CinemArt

Najroztomilejší psí záchranári z Labkovej patroly sú späť s ďalším veľkým dobrodružstvom. Tentoraz je to všetko o super – schopnostiach, ktoré naši hrdinovia získajú po tom, čo ich dom zasiahne meteorit. Ten spadne priamo na ich domov, mestečko Adventure City. Prečo zázračný? Pretože dodá už aj tak šikovným labkám úžasné super-schopnosti a z Labkovej patroly sa stanú Mocné labky. Najmenšia členka bandy, Skye, je zrejme najšťastnejšia z celej partie, pretože získala obrovskú silu, vďaka ktorej by mohla lámať skaly. Ale skôr ako Mocné labky začnú svoje super-schopnosti využívať na pomoc ďalším obyvateľom Adventury city, musia si ich poriadne vyskúšať. V tom sa im bude snažiť zabrániť ich večný a neodbytný nepriateľ pán Humdinger. Bývalý starosta Adventure City, ktorý utiekol z väzenia sa spojil so šialenou vedkyňou menom Victoria. Tá tiež túži po čarovnom meteorite. Čo sa stane, keď títo dvaja zloduchovia získajú super-schopnosti? Celé Adventure City je v hroznom nebezpečenstve. Zvládnu mocné labky zachrániť svoje mesto a ich obyvateľov ?

image

Martin Škrtel: Buď, alebo.

Martin Škrtel: Buď, alebo

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 97 minút

Žnáer: Dokumentárny

Réžia: Petr Vetrovsky

Hrajú: Martin Skrtel

Slovenská premiéra: 28.9.2023

Distribútor: Continental-film

Podľa jeho vlastných slov nie je žiadna stredná cesta. Kvôli svojej tvrdej hre sa stal idolom i vyvrheľom. Málokto však vie, aký je skutočný príbeh dlhoročného kapitána národného futbalového mužstva a hráča vrcholového FC Liverpool. Martin Škrtel sa rozhodol prehovoriť v pôsobivom dokumente, ktorý zachytáva nielen jeho životný príbeh, ale tiež konfrontácie s negatívnymi témami, rivalitu s Marekom Hamšíkom či návrat na Slovensko po dlhých rokoch strávených v zahraničnom angažmáne. Vo filme sa objavia futbalové esá z domácej scény, Martinova rodina, ale aj hviezdy najväčšieho kalibru, akými sú Steven Gerrard, Jamie Carragher, Rafael Benítez a Luis Suárez.

image

Tvorca.

Tvorca

Rok: 2023

Dĺžka: 133 minút

Žáner: Akčný/Dobrodružný/Dráma

Réžia: Gareth Edwards

Hrajú: Ralph Ineson, Allison Janney, Gemma Chan, Sturgill Simpson

Slovenská premiéra: 28.9.2023

Distribútor: CinemArt

Film Tvorca od štúdií 20th Century Studios, New Regency a Entertainment One je epický akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej budúcnosti. V réžii Garetha Edwardsa účinkujú John David Washington, Gemma Chan, Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Madeleine Yuna Voyles a Allison Janney. Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil TVORCU, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa. 

image

Brutálne vedro.

Brutální vedro

Rok: 2023

Dĺžka filmu: 75 minút

Žáner: Dráma

Réžia: Albert Hospodarsky

Hrajú: Tereza Dockalova, Vincent Hospodarsky, Václav Kopelec, Milan Mikulcík

Slovenská premiéra: 28.9.2023

Distribútor: Filmtopia

Keď civilizácia končí, čo budeš robiť ty? Vo svete ohrozenom slnečným úlomkom letiacim k Zemi uviazne osemnásťročný chlapec cestou na chatu v neznámom meste. Séria bizarných udalostí ho prinúti postaviť sa svojim najväčším strachom a zmieriť sa s realitou vykĺbeného sveta. Vincek sa cíti byť ochromený svojou stagnujúcou mladosťou bez jasnej budúcnosti, vo svete, ktorý je ohrozený vesmírnou hrozbou, a hľadá odpovede na základné existenciálne otázky. Kamarát ho presvedčí, aby sa vydal z rozpáleného mesta na chalupu, kde sa pred dusným letom ukrývajú jeho priatelia. To, čo malo byť obyčajnou cestou do prírody, sa zmení na zhustený iniciačný proces. Vincek sa stretáva s násilím aj láskavosťou, čelí rade nečakaných a nepríjemných výziev. Podriadi sa prítomnému okamihu, a nechá svoju mladícku otupenosť rozdrtiť úderom nekontrolovateľnej existencie?

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
06. september 2023 09:21