StoryEditor

TV august: Dunaj rozvíril hladinu, dominancia spravodajstva a v rebríčku aj program ta3

09.09.2023, 15:43

Vo vlažnej augustovej sledovanosti zobrali kormidlo ťahúňov nové série populárnych seriálov, ktoré nasadili komerčné televízie do vysielanie už koncom mesiaca.

Augustové televízne vysielanie v prvej polovici mesiaca pokračovalo v nevýrazných prázdninových výkonoch z júla. Môže za to pekné počasie, ktoré ťahalo ľudí von a teda pred obrazovkami trávilo výrazne menšie publikum. Zvrátiť sa to podarilo len športovej stanici RTVS, ktorá vysielala futbalové zápasy Slovana a Trvavy v predkolách Ligy majstrov, ale hlavne skorým nástupom seriálov komerčných staníc.

image

Dunaj, k vašim službám.

Tie, aj keď naplno rozbiehajú jesennú vysielaciu štruktru až od septembra, tak s nasadením populárnych seriálov Nemocnica a Dunaj, k vašim službám sa poponáhľali. Seriálové hity odštartovali výrazne skoro, už 22. augusta. Markíza a Jojka stihli do konca mesiaca odvysielať po štyri epozódy v utorkových a štvrtkových prime – timeoch. Tieto televízne počiny premiešali rebríčky augustovej sledovanosti a hlavne Dunaj si bez problémov prepracoval na vrchol oboch rebríčkov.

Jednofarebná prvá desiatka

V obchodne podstatnej komerčnej cieľovej skupine, kde sú zarátaní diváci vo veku od 12-54 rokov, práve dobový seriálový hit z dielne TV Markíza dokázal, že jeho dva zo štyroch dieľov pokorili hranicu až 8 ratingov. Tretia a štvrtá epizóda tretej série sa usadili po zarátaní trojdňovej oneskorenej sledovanosti na prvých dvoch miestach rebríčka TOP 300 augustových programov s dosiahnutým rovnakým ratingom 8,4 percenta. Aj prvej a druhej epozóde sa darilo, obe skončili v TOP 10-tke.

No nad 8 ratingov, okrem dvoch epizód Dunaja, nedokázal vyskočiť už nikto. Ďalších 8 programov zdolalo 7 percentnú ratingovú hranicu a celkovo pri 17 reláciách svieti rating nad 6 percent. Oproti ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. september 2023 15:44