Hostia víkendových politických relácií. Jeden politik sa dokonca objaví v troch zo štyroch.
StoryEditor

TV víkend v politike: Diskusný hetrik Šimečku, dva zaujímavé prieskumy a vyostrená kampaň

15.09.2023, 15:12
Autor:
michmich

Z dvoch prieskumov relácie Na telo jeden ukáže čerstvé preferencie politických strán a druhý, ktorý naznačí, ako by dopadlo 2. kolo prezidentských volieb pri rôznych dvojiciach kandidátov.

image

Sobotné dialógy.

Sobotné dialógy

Prvú a jedinú sobotnú víkendovú politickú diskusiu Sobotné dialógy odvysiela v sobotu 16. septembra od 12:10 hodiny RTVS na Rádio Slovensko a vo vysielaní RTVS :24.

Hosťami Marty Jančkárovej budú tentoraz predseda NR SR a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a podpredseda Európskeho parlamentu a predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.  

Témy ich diskusie budú riadenie štátu a chod ústavných orgánov v kontexte aktuálnych problémov a politickej situácie, ekonomický vývoj, sociálna politika štátu, ale aj možnosti upokojenia politického napätia a scenáre vývoja po voľbách.

image

V politike.

V politike

Prvou nedeľnou diskusiou bude relácia V politike na ta3. Premiéra tejto nedeľňajšej relácie bude 17.septembra v tradičnom čase o 11:00 hodine. Moderátor Rastislav Iliev si do štúdia pozval líderku kandidátky Oľano a priatelia Eriku Jurinovú a predseda strany Progresívneho Slovenska Michala Šimečku.  

Dramaturgia relácie si pre nich pripravila tieto aktuálne témy do diskusie - riešenie nelegálnej migrácie, vyostrovanie predvolebnej kampane a volebné prieskumy a teda aj to, kto a s kým po voľbách.

image

O 5 minút 12.

O 5 minút 12

Druhú nedeľnú diskusiu ponúkne RTVS naživo v nedeľu 17. septembra od 11:55 hodiny na Jednotke, ale aj vo vysielaní RTVS :24.

Marek Makara bude v štúdiu hostiť poslanca NR SR a predsedu strany SaS Richarda Sulíka a predsedu poslaneckého klubu v NR SR a predseda strany Smer-SD Roberta Fica.

Zoznam ich diskusných tém je nasledovný. Možnosti upokojenia politického a spoločenského napätia pred voľbami, aktuálne výzvy pri spravovaní štátu, sociálno-ekonomická situácia, ale aj geopolitické ukotvenie SR a očakávania politického vývoja po voľbách.

image

Na telo.

Na telo

Do volieb zostávajú dva týždne a predvolebná kampaň ide do finále. Politické strany predstavujú svoje programy aj podmienky na vstup do novej vlády. Stále však zostávajú nevyriešené témy migrácie a krízy na detských pohotovostiach. 

Okrem toho máme pripravené aj dva prieskumy, z ktorých jeden ukáže čerstvé preferencie politických strán a druhý, ktorý naznačí, ako by dopadlo 2. kolo prezidentských volieb pri rôznych dvojiciach kandidátov. 

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 17. septembra v relácii Na telo rozprávať s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim a predsedom strany Progresívne Slovensko Michalom Šimečkom.

Relácia Na telo sa tradične začína o 13:00 hodine na obrazovkách TV Markíza a na webe TVNOVINY.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
16. september 2023 11:38