RTVS prinesie premiérový piatok s reláciami Čo ja viem a Cestou necestou.
StoryEditor

RTVS dnes večer odštartuje jubilejnú sériu Čo ja viem a premiérové Cestou necestou

15.09.2023, 15:39
Autor:
redred

Pri vedomostno-zábavnej relácii Čo ja viem ide už o desiatu sériu a po nej deviatu sezónu odštartuje obľúbený gastronomický seriál z dielne Tibora Pataya Cestou necestou.

RTVS na túto jeseň nepripravila nové epozódy zábavnej šou Milujem Slovensko, ale uvedie, netradične v jesennom období, jubilejnú 10. sériu vedomostnej šou Čo ja viem. Tú uvidia diváci od 15. septembra každý piatok o 20.30 hodine.

image

Čo ja viem prichádza už s jubilejnou desiatou sériou.

Moderátor Marcel Merčiak opäť privíta v horúcich kreslách známe tváre a svoje vedomosti si otestujú aj vysokoškolskí študenti v publiku. V 10. sérii čaká na divákov tornádo vedomostí, šokujúcich informácií a veľa zábavy tromi vtipnými osobnosťami v štúdiu plnom študentov.

V prvej epizóde si svoje vedomosti so študentami v štúdiu preveria hudobník Marián Čekovský, herečka Zuzana Kubovčíková Šebová a herec Štefan Martinovič. Zasúťažiť si opäť budú môcť aj diváci doma pri televíznych obrazovkách prostredníctvom aplikácie, ktorá je dostupná zdarma v App Store či Google play.

image

Reláciu bude aj túto sezónu moderovať Marcel Merčiak.

Na svoje si v piatok piatok, 15. septembra o 22.10 na Jednotke prídu aj fanúšikovia obľúbeného gastronomického cestopisu Cestou necestou. Nová premiérová séria bude plná výnimočných chutí, inšpiratívnych príbehov našich krajanov a krásnych zákutí sveta. V už deviatej sezóne sa štáb dostal na doteraz najvzdialenejšie časti sveta, ale nezabudne aj na tie blízke, ktoré sú dobre známe.

Divákov zavedie na Sunshine Coast v Austrálii, ďalej cez Palau, Tahiti až na Hawai a do San Francisca. Štáb navštívi našincov na Madeire, Kapverdoch, vo Francúzsku a cez Nemecko sa presunie až do chorvátskeho Splitu. V receptoch sa v tejto sezóne bude pripravovať množstvo rýb i mäsa, ale aj rôzne jedlé listy, či polievka z netopiera! Každý piatok večer diváci spoznajú nielen nové gastronomické špeciality, ale prostredníctvom relácie sa dostanú na nové miesta plné zaujímavostí.

image

Cestou necestou prichádza už s deviatou sériou.

V prvej časti s názvom Nikaragua diváci spoznajú Veroniku, ktorá ich bude sprevádzať touto krajinou ležiacou v centrálnej časti Stredoamerickej šije patriacej do tropického pásma. Nachádzajú sa tu výrazné jazerá, aktívne sopky, rozsiahle pláže a od roku 1939 tu panuje aj náboženská sloboda.

Najväčším zdrojom ekonomického príjmu je turizmus a najobľúbenejším cieľom turistov je mesto Granada, postavené v koloniálnom štýle. Nikaragujskej kultúre vo všeobecnosti dominuje zmes prvkov španielskeho a indiánskeho vplyvu. Krajina fascinovala aj režiséra Tibora Pataya, ktorý s kamerou prešiel cez 100 krajín sveta. „Ľuďom tu stačí súlad s prírodou a úsmev" jednou vetou charakterizoval Nikaraguu režisér.

image

Nová séria Cestou necestou.

Veronika je  dievča z Bratislavy, ktoré po rokoch práce vo veľkom korporáte odišla do Nikaraguy, aby tu spomalila a našla novú rodinu i vlastný vnútorný pokoj. Spolu s ňou diváci objavia čaro tejto vzdialenej krajiny, spoznajú tradičné nikaragujské raňajky „gallo pinto", získajú recept na typické ceviche a objavia tajomstvá prípravy  príprave toho pravého kakaa.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. september 2023 15:41