StoryEditor

TV október: Dunaj znovu valec mesiaca, Pečie celé Slovensko najúspešnejšia šou

06.11.2023, 10:20

Televízny líder nastolil druhý mesiac po sebe výraznú dominanciu v oboch podstatných rebríčkoch sledovanosti, RTVS zaberá vo víkendovom prime time.

Televízie majú za sebou už druhý mesiac od spustenia jesennej vysielacej štruktúry. Aj októbrové čísla potvrdili silný septembrový rozbeh televízneho lídra. No v desiatom mesiaci predsalen jedna zmena nastala. Kým Markíze bežne sekunduje Jojka, v októbri na tých vyšších priečkach prevzala jej kormidlo sekundanta RTVS.

Dopomohol jej k tomu osvedčený ťahúň Pečie celé Slovensko, ktorého tretiu sériu odštartoval verejnoprávny vysielateľ práve v tento mesiac. No Markíza si aj popri popularite sladkej šou bez problémov postrážila vrchol rebíčkov oboch podstatných cieľových skupín. Dominoval hlavne je dobový seriál Dunaj k vašim službám. Poďme si ale október rozobrať podrobnejšie.

Dunaju znovu vyplávalo líderstvo

V rebríčku 300 najsledovanejších októbrových relácií aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti v komerčnej cieľovej skupine medzi 12 až 54 ročnými divákmi, o výsledky ktorej sa opierajú hlavne komerčné televízie pri predaji reklamy, programy Markízy obsadili 161 priečok. Relácie Jojky sa usadili na 123 miestach, 15 pozícií patrí verejnoprávnej Jednotke a jeden program si ukoristila stanica Sport 1 s f...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
25. november 2023 18:11