Logá kanálov Markízy.
StoryEditor

Markíza ruší zmluvy s ďalšími operátormi, nechce aby boli jej programy za príplatok

07.11.2023, 21:38
Autor:
redred

Svoje obľúbené programy si od decembra nenaladia klienti ANTIK a DSI Data. 

Dôvodom odstúpenia od zmlúv je podľa Markízy pretrvávajúce nedodržiavanie zmluvných podmienok zo strany telekomunikačným operátorom ANTIK a DSI DATA. Televízia v tlačovej správe tvrdí, že operátori porušujú zmluvné pravidlá týkajúce sa televíznych staníc v ich ponukách pre zákazníkov.

„Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať a upozorňovala ich na porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Keďže sme zo strany dotknutých spoločností nevideli záujem urovnať porušovanie zmluvných vzťahov, sme nútení pristúpiť k tomuto kroku,“ potvrdil generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík. 

Televízny líder však nič konkrétnejšie neprezradil, keďže stanovisko - porušovanie zmluvných pravidiel týkajúcich sa televíznych staníc v ponukách pre zákazníkov, je dosť všeobecné. 

Portál Živé.sk ale uverejnil, o aký konkrétny problém by sa malo jednať. Televízny líder odmieta, aby operátori ponúkalli televízne balíčky, v ktorých súčasťou nie sú ich kanály. Napríklad v Antiku je balíček bez staníc Markízy a JOJ takmer o 7 eur lacnejší.

Živé.sk sa podarilo dostať aj ku stanovisku spoločnosti Antik. Aktuálne majú celú situáciu vyhodnocovať a zisťovať prípadné škody, ktoré im môžu spôsobiť vyjadrenia Markízy. „Naša spoločnosť bola vždy na špičke pri navrhovaní riešení, ktoré spôsobujú rozvoj trhu retransmisie, z ktorých profitujú následne všetci účastníci, vrátane vysielateľov,“ uviedol stanovisko portál.

Zaujímavosťou je, že spoločnosť Antik vlastní Igor Kolla, ktorý je jedným z investorov markizáckej šou Jama levova. 

Druhý operátor DSi Data zatiaľ stanovisko neuviedol. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. november 2023 09:44