Moderátora Rastislava Ilieva čakajú nové výzvy.
StoryEditor

Šokujúca zmena v ta3. Moderátor Rasťo Iliev v diskusii V politike nečakane skončil

20.11.2023, 18:12

V spravodajskej televízii pracuje od roku 2015, pričom posledné tri roky moderoval aj politickú diskusiu. Ako výzvy ho čakajú teraz?

Moderátor Rastislav Iliev sa naposledy objavil v tradičnej víkendovej diskusii 22. októbra, kedy v štúdiu debatoval s Janou Bittó Cigánikovou zo strany SaS, Mariánom Čaučíkom zo KDH a Michalom Šipošom z hnutia Oľano a priatelia. Odvtedy už štyri ďalšie nedeľné relácie mal pod palcom jeho kolega Richard Dírer.

Stratégiám sa podarilo zistiť prečo Rastislav Iliev v moderoveniu relácie nepokračuje. "Televízia ta3 pripravuje nový projekt s Rastislavom Ilievom, preto v súčasnosti nemoderuje reláciu V politike. Viac prezradíme už čoskoro," povedala nám riaditeľka komunikácie a strategického rozvoja spravodajskej televízie Oľga Dúbravská.

image

Rastislav Iliev

Rastislav Iliev pracuje v médiách od roku 2008. Začínal v redaktor spravodajstva v Slovenskom rozhlase. Venoval sa najmä komunálnej politike v Bratislavskom kraji. Neskôr k tomu pribudlo aj moderovanie žurnálu na Rádio Regina a Rádio Slovensko.

Od roku 2008 paralelne pracoval aj v regionálnej TV Bratislava. Od roku 2015 prestúpil do TA3, aby si sadol do stoličky moderátora spravodajstva a publicistiky. Okrem toho moderoval relácie Hlavné správy, Komunálne voľby 2018, Pozrime sa na to, Investujeme, Prezidentské voľby 2019, Komunálne voľby 2022, či Téma dňa. V roku 2020 sa dostal možnosť moderovať hlavnú politickú reláciu televízie V politike.

Po po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave Teroristický útok v Bratislave 12. októbra 2022 sa Iliev úvode relácie V politike verejne prihlásil k LGBTI+ komunite a vyzval ďalšie známe osobnosti, politikov, hercov či športovcov, aby urobili to isté a coming out využili na podporu LGBTI+ komunity. Na jeho výzvu zareagoval hovorca prezidentky Zuzana Čaputová Martin Strižinec.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. november 2023 18:13