Novinky od Walt Disney.
StoryEditor

Walt Disney verí filmu o Taylor Swift, prinesie herný svet a stream športových prenosov

08.02.2024, 15:09
Autor:
ČTKČTK

Podľa americkej spoločnosti sa v online svete spotrebitelia budú môcť hrať, sledovať filmy, nakupovať a zapojiť sa do postáv a príbehov spoločností Disney, Pixar, Marvel, Avatar a Star Wars.

Šéf americkej zábavnej spoločnosti Walt Disney Bob Iger dúfa, že firme k rastu pomôže streamovanie exkluzívnej verzie koncertného filmu Eras Tour speváčky Taylor Swiftovej na platforme Disney+. Firma tiež investuje 1,5 miliardy dolárov (takmer 1,4 miliardy eur) do spoločnosti Epic Games, ktorá vytvorila populárnu videohru Fortnite. Podnik tiež v stredu uviedol, že za prvý štvrťrok svojho finančného roka vytvoril vyšší zisk.

Iger oznámil investíciu do Epic Games v rozhovore v televízii CNBC. Uviedol, že Disney bude so spoločnosťou spolupracovať na vytvorení "obrovského Disneyho vesmíru". "Znamená to doteraz najväčší vstup spoločnosti Disney do sveta hier a ponúka významné príležitosti na rast a expanziu," dodal šéf Disneyu. V online svete si podľa neho spotrebitelia budú môcť hrať, sledovať filmy, nakupovať a zapojiť sa do postáv a príbehov spoločností Disney, Pixar, Marvel, Avatar a Star Wars.

Igerovo oznámenie prišlo deň po tom, ako firma predstavila spoločný podnik s konkurenčnými podnikmi Fox a Warner Bros Discovery. Cieľom je spustiť novú platformu pre streamovanie športových prenosov.

Firma v uplynulom štvrťroku ťažila z rekordných výsledkov svojich zábavných parkov a z pokračujúceho úsilia o znižovanie nákladov. Za obdobie od októbra do decembra vykázala zisk na akciu bez započítania niektorých položiek 1,22 USD, čím prekonala odhad analytikov 99 centov na akciu.

Firma tiež uviedla, že vo štvrťroku znížila náklady o 500 miliónov dolárov (463 miliónov eur). Podľa svojho vyjadrenia je na ceste dosiahnuť do konca fiškálneho roka úspory 7,5 miliardy dolárov (takmer 7 miliard eur) alebo tento cieľ aj prekročiť.

Správna rada Walt Disney schválila program odkúpenia akcií firmy v hodnote troch miliárd dolárov pre aktuálny fiškálny rok. Oznámila tiež dividendu 45 centov na akciu, čo predstavuje 50-percentný nárast oproti dividende vyplatenej v januári. Akcie firmy na to zareagovali rastom o viac ako sedem percent.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. február 2024 14:52