Zábery s natáčanie filmu MIKI.Joseph Marčinský/PubRes
StoryEditor

Tvorcovia filmu MIKI, o bosovi slovenského podsvetia, vypustili do éteru nový teaser

13.05.2024, 11:06
Autor:
redred

Režisér Jakub Króner sa pustil do silného príbehu o hlave organizovaného zločinu 90. rokov. Pripravte sa na príbeh človeka, ktorý to od šoféra autobusu "dotiahol" až na vrchol jednej z najobávanejších mafiánskych skupín v krajine.

Divoké 90. roky priniesli množstvo príležitostí. Najmä tým, ktorí sa v chaose zmien zorientovali najrýchlejšie a ktorí s rastúcim úspechom strácali posledné zábrany. Pretože pravdu má ten, kto má moc. Tvorcovia thrilleru MIKI predstavili teaser a dávajú možnosť nahliadnuť do pripravovaného filmu o bývalom bossovi slovenského podsvetia Mikulášovi Černákovi.

image

Zábery s natáčanie filmu MIKI.

Joseph Marčinský/PubRes
Úspešný slovenský filmový režisér Jakub Kroner odhaľuje prvé zábery zo svojho nového filmu MIKI. Prvé dva Kronerove filmy (Bratislavafilm, Lóve) boli o ľuďoch na okraji spoločnosti, díleroch, mafiánoch, zlodejoch áut. Tento žáner je mu blízky, vo filme MIKI sa ho drží, ale po prvýkrát sa vracia do minulosti. Prináša príbeh o anti-hrdinovi, hlave organizovaného zločinu 90. rokov. O pôvodne šoférovi autobusu, ktorý vybudoval jednu z najväčších a najobávanejších mafiánskych skupín v krajine. 

image

Zábery s natáčanie filmu MIKI.

Joseph Marčinský/PubRes
Obraz doby

Režisér Jakub Kroner pripomína, že snímka MIKI nie je iba o hlavnej postave. Prináša obraz doby, ktorú si Slovensko nie až tak dávno zažilo a ktorá ho dodnes traumatizuje. Vníma, že téma filmu – najmä tieto dni a týždne – vzbudzuje veľký záujem a je predmetom vážnych spoločenských diskusií.

image

Zábery s natáčanie filmu MIKI.

Joseph Marčinský/PubRes
Aj preto som cítil, že je veľmi dôležité, ako tento film urobíme," vraví Kroner a scenárista Miro Šifra dopĺňa: "Plne si uvedomujem, že som napísal film o mužovi, ktorý má prsty v smrti desiatok ľudí. Scenár však nebuduje kult jeho osobnosti, ani jeho činy neospravedlňuje.“ Kroner uvádza, že film sa pripravoval dva roky, nakrúcal sa rok a podmienky boli veľmi náročné, "V kreatívnom tíme som mal skvelých ľudí a som rád, že sa nám to podarilo,“ dodal. "Film je už takmer hotový, prebiehajú posledné práce.“ 

image

Zábery s natáčanie filmu MIKI.

Joseph Marčinský/PubRes
Producentka Zuzana Mistríková pripomína, že film nie je životopisom Mikuláša Černáka ale autonómnym filmovým príbehom inšpirovaným skutočnými a všeobecne známymi udalosťami. "Žiadna učebnica dejepisu nedokáže sprostredkovať dnešnej mladej generácii 90. roky tak, ako filmový príbeh. A som presvedčená o tom, že o 90. rokoch musíme hovoriť, pretože vtedy sa na Slovensku stala známkou úspechu schopnosť presadiť sa za akúkoľvek cenu. Silou, aroganciou a porušovaním pravidiel," dopĺňa Mistríková.

image

Zábery s natáčanie filmu MIKI.

Joseph Marčinský/PubRes
Už prvé zábery z filmu prezrádzajú, že film bude hereckým koncertom celého radu špičkových slovenských hercov, ktorému kraľuje predstaviteľ hlavnej postavy Milan Ondrík.

Vynikajúci tím tvorcov

Na filme MIKI pracuje jedinečný tím tvorcov, ktorí patria medzi špičku súčasnej slovenskej kinematografie. Režisér Jakub Kroner má na svojom konte divácky mimoriadne úspešné filmy. Scenárista Miro Šifra je držiteľom Českého leva i Slnka v sieti.

image

Zábery s natáčanie filmu MIKI.

Joseph Marčinský/PubRes
Kameraman Mário Ondriš stál za kamerou pri všetkých Kronerových filmoch s výnimkou jeho debutu. Výtvarná stránka filmu je veľmi atraktívna a stoja za ňou architekti Erik Ivančík a Braňo Mihálik, kostýmová výtvarníčka Sandra Žigová a umelecká maskérka Andrea Štrbová. Za zvukovú stránku filmu sú zodpovední zvukoví majstri Stanislav Kollár a Viktor Krivosudský a hudobný skladateľ David Kollar (poslední dvaja držitelia Slnka v sieti).

image

Zábery s natáčanie filmu MIKI.
PubRes

Anton Faraonv/PubRes
Vo filme účinkuje viac ako 100 hercov a v hlavných úlohách diváci uvidia okrem Milana Ondríka aj Michala Kubovčíka, Annu Javorkovú, Gregora Hološku, Dušana Cinkotu, Martina Nahálku, Rebeku Polákovú a množstvo ďalších hereckých osobností. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
13. máj 2024 11:35