Nová televízna stanica Markíza KLASIK štartuje 15. júla.
StoryEditor

Prichádza nová slovenská stanica Markíza KLASIK. Vieme kto jej prepožičal hlas

18.06.2024, 07:06
Autor:
redred

Návrat hlásia filmové a seriálové legendy ako Pobrežná hliadka, Akty X, Beverly Hills 90210, no tešiť sa môžete aj na nesmrteľného Alfa.

Televízna rodina skupiny Markíza sa už od pondelka 15. júla 2024 rozrastie o ďalšieho člena, ktorým sa stane úplne nová stanica Markíza KLASIK. Na slovenské obrazovky sa vďaka nej vrátia osvedčené televízne značky, z ktorých mnohé nadobudli doslova kultový charakter. Pripravte sa na poriadnu nádielku legendárnych seriálov a filmov, ale aj nezabudnuteľných televíznych šou, ktoré nepochybne potešia každého, kto je skutočný „klasik“.

image

Nová televízna stanica Markíza KLASIK štartuje 15. júla.

"TV Markíza oslávi tento rok už neuveriteľné 28. narodeniny a za ten čas ponúkla obrovské množstvo programov, ktoré stoja za to, aby sme si ich opäť pripomenuli. Markíza KLASIK prinesie najmä overené tituly zo zahraničnej produkcie, doplnené o klasickú slovenskú a českú televíznu zábavu. Zameraná bude na cieľovú skupinu všetkých milovníkov televíznej klasiky, primárne vo veku od 35 do 64 rokov," informoval PR manažér Lukáš Kočíšek.

image

Markíza KLASIK vytiahne silné esá.

Markíza KLASIK bude vysielať 24 hodín denne na území Slovenska prostredníctvom operátorov platených káblových, satelitných a IPTV televíznych služieb, výlučne iba vo Full HD kvalite. Sledovanosť novej stanice bude štandardne meraná v rámci spoločnosti PMT. Skupina Markíza v súčasnosti na Slovensku prevádzkuje televízie Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI a špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International. Obchodne tiež zastupuje českú televíziu Nova International a prémiové športové stanice Nova Sport 3 SK, Nova Sport 4 SK a Nova Sport 5 SK.

image

Nová televízna stanica Markíza KLASIK štartuje 15. júla.

Všetky vaše obľúbené programy na jednom mieste: Markíza KLASIK vás kedykoľvek, vo dne či v noci, prenesie ku kultovým programom, ikonické filmy, zábavné šou zo zlatého fondu slovenskej a českej televíznej produkcie či kultové a legendárne tituly. Pre úvod bude zatiaľ hlasom stanice herec s charizmatickým hlasom Jozef Vajda. Ten sa stal aj hlasom novej upútavky na novú stnaicu, ktorú vám prinášame. 

image

Markíza KLASIK vytiahne silné esá aj z českej a slovenskej televíznej tvorby.

Nová televízna stanica sa môže pochváliť zaujímavým grafickým vizuálom s čarom minulosti a trendom súčasnosti. "Vytvorenie vizuálnej identity novej stanice Markíza KLASIK kompletne zastrešil grafický tím kreatívneho oddelenia Centra marketingu skupiny Markíza, ktorý úspešne zvládol zadanie evokovať jemnú nostalgiu, ale v súlade so súčasným estetickým cítením a trendmi. Farebnej škále dominuje príjemne svieža oranžová, doplnená o decentné odtiene mandľovej a tmavej modrej. Logo prirodzene zapadá do rodiny ostatných staníc skupiny Markíza, použité písmo jasne odkazuje na maskulínnejší charakter bez „zbytočných ozdôb“," doplnil Kočíšek.

image

Návrat ohlásila aj Pobrežná hliadka.

Zameranie stanice podčiarkujú aj 3D tapety zobrazujúce ikonické predmety 70., 80. a 90. rokov, ktoré cieľovej skupine evokujú obdobie „keď sme boli mladí“. Život a dynamiku všetkým týmto prvkom vdychuje animačný princíp dizajnových retro preklápacích hodín.

image

Westernovky nebudú chýbať tiež.

A na aký program sa môžete tešiť? 

Očakávať môžete klasické filmové kutovky ako tri filmy Krstný otec, v ktorom hrajú Marlon Brando a Al Pacino, kultová gangsterská čierna komédia Pulp Fiction - historky z podsvetia z dielne Quentina Tarantina plná nezabudnuteľných hlášok a hereckých hviezd ako John Travolta, Samuel L. Jackson, či Uma Thurman.

image

Pripravené sú aj známe zábavné programy z minulosti.

Príde aj legendárny Louis de Funès vo svojej životnej úlohe ako neurotický policajt Ludovic Cruchot v populárnej žandárskej sérii Žandár zo Saint Tropez, Žandár v New Yorku, Žandár sa žení, Žandár vo výslužbe, Žandár a mimozemšťania či Žandár a žandárky. Z českej a slovenskej filmovej klasiky pripravila Markíza KLASIK filmy Srdečný pozdrav zo zemegule, Copak je to za vojáka, Vítr v kapse, Jak svět přichází o básníky či Nevera po slovensky a Utekajme, už ide!. 

image

České a slovenské seriály.

Divákom ponúknu aj westernovky Vtedy na Západe, Poklad na Striebornom jazere, všetky filmy Vinnetou, Rýchlejší ako smrť i Nezmieriteľní. Prídu aj Traja mušketieri, Tarzan, Ružový panter, Bláznivá strela či Bažanti idú do boja.

image

Čaká vás aj séria filmov o Žandároch.

Nástup hlásia aj klasické seriály ako A-tím, Pobrežná hliadka, Hviezdna brána, Beverly Hills 90210, Knight Rider, Rodina Addamsovcov, Alf aj Akty X. K nim sa pridajú aj české klasiky Chalupári, Nemocnica na okraji mesta, Sanitka, Lietajúci Čestmír, My všetci školopovinní aj Škrečok v nočnej košeli. 

Markíza KLASIK si pripravila aj programy, ktoré nás pred rokmi zabávali. A to Uragán, aj obsahový pokračovateľ Hurikán, Všetci sú za dverami, Televarieté, Možno príde aj kúzelník aj Hudobná retro šou s moderátorom Štefanom Skrúcaným plná nestarnúcich klasických hitov Zahoď starosti.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
15. júl 2024 06:38