StoryEditor

Dočasný šéf STVR už úraduje. Ján Žgravčák skončil na pozícii riaditeľa Sekcie športu

03.07.2024, 11:27
Autor:
redred

Igor Slanina začal konať hneď po nástupe na stoličku dočasného šéfa STVR. Na stole je už prvá výpoveď pre človeka z pôvodného manažmentu už odídeného generálneho riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja.

"V najbližších dňoch sa zameriam najmä na nastavenie procesov a riešení súvisiacich s prechodom RTVS na STVR, absolvujem stretnutia so súčasným manažmentom, ako aj s ďalšími zamestnancami. Od začiatku sa budem snažiť realizovať kroky, ktoré budú viesť k stabilizácii situácie smerom dovnútra inštitúcie, a teda ku všetkým zamestnancom a spolupracovníkom televízie a rozhlasu, ako aj navonok smerom k širokej verejnosti," vyjadril sa pred dvoma dňami nový dočasný šéf STVR Igor Slanina.

Tri dni po jeho nástupe na nové miesto tak začal konať. Po stretnutí s manažmentom zrušenej RTVS prišla prvá výpoveď a rovno končí vo funkcii riaditeľ sekcie športu RTVS Ján Žgravčák.

image

Hit roka moderoval takmer dva roky. 

Samotný Ján Žgravčák potvrdil denníku SME, že jeho pracovný pomer končí dohodou. „Čakal som to,“ dodal pre médiá. Dlhoročný šporťák a posledné dva roky aj moderátor relácie RTVS Hit roka je tak prvým členom z pôvodného manažmentu RTVS s výpoveďou v ruke. 

Žgravčák nastúpil na riadiacu stoličku športu v RTVS v septembri 2022, keď vtedy nahradil Mateja Hajka. Na túto pozíciu ho nominoval vtedajší generálny riaditel telerozhlasu Ľuboš Machaj. Kam budú smerovať jeho kroky nateraz nie je známe. 

Aj samotná Slovenská televízia a rozhlas potvrdila, že sa dohodla s Jánom Źgravčákom na ukončení interného pracovného pomeru k včerajšiemu dňu. Do budúcna však nevylučujú s doteraz dlhoročným zamestnancom externú spoluprácu.

Od dnešného dňa je poverený riadením Sekcie športu Pavol Gašpar. „Keďže spolupráca s pánom Slaninom pri jeho predchádzajúcom pôsobení v telerozhlase bola absolútne bezproblémová a profesionálna, rozhodol som sa prijať jeho ponuku dočasne viesť Sekciu športu. Prioritou je zabezpečiť pokračovanie a finalizáciu rozpracovaného olympijského projektu, a tiež pripraviť vysielací plán na ďalšie mesiace,“ uviedol poverený riaditeľ Sekcie športu Slovenskej televízie a rozhlasu.

Novým dočasným riaditeľom STVR sa stal v pondelok 1. júla Igor Slanina. Bývalý šéf Media RTVS bude štatutárnym zástupcom STVR do 30. septembra. Igor Slanina v RTVS pracoval od septembra 2017 do augusta 2022 na pozícii riaditeľa Media RTVS, dcérskej spoločnosti RTVS. Tá bola exkluzívnym predajcom vysielacieho priestoru vyhradeného pre mediálnu komerčnú komunikáciu na televíznych a rozhlasových programových službách RTVS. Na rovnaké obdobie, do 30. septembra, bol šéfom rozhlasu poverený Roman Bomboš. V rozhlase zatiaľ žiadne turbulencie nenastali. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. júl 2024 11:48