StoryEditor

Pri Voyo Origináloch dbáme na kvalitu, v príprave máme aj seriály na slovenské témy

03.07.2024, 11:55
  • Reality šou sú jedným z pilierov nášho Voyo programu pri tvorbe strategických plánov. V tomto procese sa rozhodujeme, do čoho by sme chceli investovať peniaze, a zároveň zvažujeme, čo by mohlo divákov zaujať
  • Slovenský divák sa rád nechá unášať príbehmi, ktoré môžu byť aj vzdialené jeho reálnemu životu, naopak, český divák vyhľadáva veľmi silné racio a vnútornú logiku príbehu.
  • Úspech Ruže pre nevestu na Slovensku dodal odvahu aj kolegom v Česku, aby sa pustili do príprav vlastnej verzie.
  • Voyo futbalový zápas týždňa je snímaný na sedem kamier s využitím technológie VAR.
  • Hovorí v rozhovore pre Stratégie o najúspešnejšej lokálnej streamovacej platforme Voyo programová riaditeľka Markízy a Novy Silvia Majeská.

Aktuálne počet predplatiteľov Voyo v Česku a na Slovensku prekročil 800-tisícovú hranicu. Podľa už skôr medializovaných informácií ste chceli do konca budúceho roka získať milión predplatiteľov. Teraz sa zdá, že by ste túto métu mohli pokoriť aj skôr ...

Keď vezmeme do úvahy, že zatiaľ stále predbiehame naše očakávania, tak si z toho viete vypočítať, že by sme si naozaj mohli siahnuť na ten milión aj skôr. Pristupujeme k tomu však s veľkou pokorou a uvedomujeme si, že to nie je také jednoduché. Musíme sa maximálne sústrediť na to, aby predplatitelia dostávali kvalitný obsah a mali neustále čo sledovať.

Viete nám prezradiť, v akom pomere je toto číslo rozdelené medzi Česko a Slovensko?

Takéto štatistické údaje zo strategických dôvodov nezverejňujeme. Vzhľadom na rozdielnu veľkosť oboch trhov je však zrejmé, že české Voyo má vyšší počet predplatiteľov než to slovenské.

Milión je silná méta, ale máte aj predikciu, aký je vlastne celkový potenciál maximálneho počtu predplatiteľov, ktorý by ste vedeli dosiahnuť?

Samozrejme, najradšej by sme boli, keby mala Voyo predplatené každá slovenská domácnosť (úsmev). Aktuálne platí náš deklarovaný cieľ získať do konca roku 2025 v Česku a na Slovensku milión predplatiteľov.

image

Silvia Majeská

V Česku sa prvá silná vlna predplatiteľov zdvihla, keď ste tam z lineáru presunuli novácky dlhoročne obľúbený seriál Ordinácia v ružovej záhrade. Prečo ste nešli podobným štýlom aj na Slovensku?

To je dobrá otázka. Asi preto, že sme v danom období nemali takého silného kandidáta, ktorý by sa hodil na tento prechod. V Česku sme boli práve v období, keď sme pre lineár hľadali nejakú prirodzenú obnovu televízneho obsahu. Keďže Ordinácia mala stále veľmi silnú fanúšikovskú bázu, nechceli sme ju úplne zrušiť a logicky sa nám preto ponúkalo presunúť seriál na Voyo. Na Ordinácii je skvelé nielen to, že si so sebou preniesla veľa fanúšikov z televízneho vysielania, ale dokonca ich počet dokáže ešte stále zvyšovať. Ordinácia má naďalej potenciál presadiť sa a to je pre nás dôležité. Nevylučujem však, že sa môže v budúcnosti model českej Ordinácie zopakovať aj na Slovensku, ide hlavne o správne načasovanie.

Napríklad s Oteckami ste nepočítali ako...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. júl 2024 11:55