Nový Projekt ”Zlaté talenty so Zlaticou” štartuje už túto sobotu v Tlevíznych novinách.
StoryEditor

Nový televízny projekt Švajdovej Puškárovej štartuje. Predstaví prvý výnimočný talent

05.07.2024, 11:22
Autor:
redred

Autorský seriál „Zlaté talenty so Zlaticou“ začne už túto sobotu a následne sa stane pravidelnou súčasťou sobotných vydaní hlavnej spravodajskej relácie Televízne noviny.

Dlhoročná moderátorská hviezda Zlatica Švajdová Puškárová sa rozhodla, že po dlhšej pauze, ktorú zapríčinili zdravotné problémy s hlasivkami, sa na pozícii moderátorky Televíznych novín už objavovať nebude a prišla do televízie z vlasnou predstavou novej relácie. Markíze sa projekt zapáčil a tak sa moderátorka naplno vracia na obrazovky s vlastným autorským projektom.

Ten odštartuje už od tejto soboty, 6. júla 2024, odkedy sa stane stabilnou súčasťou sobotných vydaní hlavnej spravodajskej relácie Televízne noviny. Pôjde o pravidelnú reportážnu sériu s názvom „Zlaté talenty so Zlaticou“, v rámci ktorej bude skúsená novinárka cestovať po celom Slovensku a netradičným spôsobom predstavovať divákom a diváčkam talentovaných ľudí, ktorí si zaslúžia mediálnu pozornosť.

V prvej reportáži Zlatica predstaví mladého huslistu Tea Gertlera, ktorý v hre na husliach začínal ako štvorročný, vyhral mnohé medzinárodné súťaže a ktorému prejavili výnimočné uznanie aj zahraničné megahviezdy.

„Teším sa, že práve v Zlatých talentoch sme objavili Tea, ktorý na husliach sprevádza taliansku hviezdu Andreu Bocelliho aj španielskeho velikána Plácida Dominga. Je to fenomenálny a mimoriadne nadaný mladý hudobník, ktorý má len 16 rokov, no vystupuje na javiskách po celej Európe,“ hovorí Zlatica Švajdová Puškárová. 

„Osobne som osem rokov hrala na klavíri a viem, aké náročné je dosiahnuť úspech v hudbe. Síce som bola netalentovaná klaviristka, ale táto skúsenosť mi ukázala, koľko úsilia si vyžaduje hra na hudobný nástroj. O to väčší obdiv mám k nadaným ľuďom, akým je Teo. Nenechajte si preto ujsť premiérovú reportáž a zoznámte sa s týmto - ako hovoria mnohí hudobní odborníci - zázračným dieťaťom,“ dodala moderátorka. 

image

Zlatica Švajdová Puškárová predstaví v Televíznych novinách prvý výnimočný talent už túto sobotu.

„Veľmi nás teší, že sa Zlatica vracia na obrazovky TV Markíza a že bude môcť v Televíznych novinách opäť preukázať svoj nesporný novinársky talent. Veríme, že sa divákom a diváčkam bude jej autorský seriál páčiť a že vďaka nemu spoznáme množstvo zaujímavých talentovaných ľudí, ktorí žijú na Slovensku,“ dodáva Michal Kratochvíl, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

TV Markíza sa zároveň obracia s výzvou aj na širokú verejnosť. že ak poznámte vo svojom okolí výnimočný talent, alebo talenty, ktoré by malo spoznať celé Slovensko, môžete sa ozvať na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. júl 2024 11:23