Príbeh odohrávajúci sa na východnom Slovensku s Rómkou v hlavnej úlohe zaujal nielen silnou osobnou výpoveďou, ale aj spôsobom, akým spracúva dôležité spoločenské témy – často prehliadané alebo tabuizované. Autenticita, citlivý prístup a realistické zobrazenie sociálneho kontextu priniesli seriálu pozitívne ohlasy aj v zahraničí.
Na Medzinárodnom filmovom festivale v Manhattane (International Film Festival Manhattan) si Peter Kolečko prevzal ocenenie osobne. Ďalšie víťazstvá si Iveta odniesla z Stockholm City Film Festival a LIFF Sweden, kde uspela v kategórii televíznej tvorby. Tieto ocenenia podčiarkujú nielen kvalitu spracovania, ale aj aktuálnosť tém, ktoré seriál prináša. „Iveta sa zároveň dostala do oficiálneho výberu viacerých rešpektovaných festivalov, ako sú Berlin International TV Series Festival, Seattle Film Festival, Budapest Movie Awards, FFI Edinburgh, Breaking TV Film Festival či AKE DIKHEA? International Festival of Romani Film. Účasť na týchto podujatiach potvrdzuje rastúci záujem o slovenskú televíznu tvorbu a jej schopnosť zaujať divákov aj mimo domáceho trhu," informovala vedúca PR a hovorkyňa JOJ Group Lucia Tuhelová. Ako na hojdačkeSeriál Iveta mal byť pôvodne uzavretým osemdielnym projektom. Na slovenské obrazovky ho uviedla TV JOJ v mimosezónnom období na začiatku roku 2023. S prvými dvomi časťami sa stal hneď najsledovanejším seriálom v histórii Joj. V univerzálnom publiku prvá epizóda prilákala ku obrazovkám 800 tisíc divákov starších ako 12 rokov. No výrazný záujem si udržala počas celej prvej série.
V obchodnej cieľovke si Iveta vo väčšine vysielania pripisovala ratingy na úrovni okolo 10 percent a podielom na trhu vyskakovala nad 30 percent. V celkovom publiku si priemer prvej série udržala na úrovni 560 tisíc divákov. Aj keď malo ísť pôvodne o krátky seriál s uzavretým počtom epizód, po úspechu u divákov začala televízia JOJ okamžite natáčať ďalšiu sériu. Tú uviedla rok po prvej sérii. Až tak si s ňou verili, že ju postavila proti veľmi silnej konkurencii - obľúbenej Let´s Dance na Markíze. A práve uvedenie do priamej konfrontácie so sledovanou tanečnou šou mohlo druhej sérii Ivety, ktorej tvorcovia oproti prvej sérii dokonca dopriali o dve časti navyše, vylámať zuby. Iveta 2 pri štarte klesla pod polovičné čísla oproti väčšine častí predchádzajúcej série. V komerčnej cieľovke uhrala rating 5,7 percenta s podielom na trhu išla na 16,2 percenta. Od štartu 2. série postupne ďalej prepadávala a s pribúdajúcimi časťami od nej odchádzali ďalší a ďalší diváci. Posledný diel si vlani v nedeľnom prime-time pripísať podiel na trhu iba pod 9 percent v obchodnej skupine a v univerzálnom publiku pri čom zostalo len okolo 150 tisíc divákov. Aj keď sa druhá séria stala pre JOJku nepríjemným prepadákom, rozhodne mal seriál zaujímavý námet, spracovanie aj perspektívu diváckeho záujmu. Len pri druhej sérii to bohužial diváci neocenili. Ale kvalitou spracovania a zaujímavým príbehom v tomto projekte stále silný potenciál zostal. A ako sa pochválila televízna dvojka, dokazuje to záujem o Ivetu aj na zahraničných festivaloch.
