Aj keď aktuálna séria už neprepisuje historické tabuľky sledovanosti tak, ako v minulosti, Let’s Dance si bez väčších problémov drží pozíciu najsledovanejšieho programu jarnej televíznej sezóny.
Minulotýždňový priamy prenos, ktorý sa niesol v duchu Veľkej noci a folklóru, bol dokonca najsledovanejším programom celého sviatočného vysielania naprieč televíziami. V komerčnej cieľovej skupine 15 – 57 dosiahla tanečná šou zatiaľ svoje maximum – rating 7,9 % a podiel na trhu 28,8 %. Konkurencia výrazne zaostala. Film Jurský svet: Nadvláda na TV JOJ zaznamenal podiel 17,5 % a relácia Duel šampiónov na Jednotke STVR len 7,9 %.
Silné čísla prichádzajú aj z pohľadu celkového publika. Aspoň časť prenosu si zaplo 825-tisíc divákov, pričom priemerná sledovanosť sa vyšplhala na rekordných 487-tisíc divákov. Let’s Dance tak potvrdzuje, že aj bez rekordných historických maxím zostáva kľúčovým pilierom jarnej programovej ponuky Markízy.Šieste kolo prinesie emócie aj charitu
Dnešné, šieste kolo sa bude niesť v úplne inom duchu, než na aký sú diváci zvyknutí. Večer dostane charitatívny rozmer – každý tanečný pár venuje svoje vystúpenie konkrétnej nadácii. Do pomoci sa budú môcť zapojiť aj samotní diváci, ktorí budú môcť počas priameho prenosu podporiť jednotlivé projekty finančným darom.
Najväčším lákadlom večera budú návraty výrazných osobností z predchádzajúcich ročníkov, ktoré sa tentoraz predstavia po boku aktuálnych súťažiacich. Vzniknú tak úplne nové kombinácie, ktoré môžu priniesť nečakané momenty aj emócie.
Diváci uvidia napríklad Zuzanu Porubjakovú v spojení s Jánom Tribulom, Gabiku Marcinkovú po boku Vratka Sirágiho či Nelu Pociskovú, ktorá sa postaví na parket so svojím životným partnerom Filipom Tůmom. Zaujímavé bude aj tanešné stretnutie Jána Koleníka s Evou Mázikovou, rovnako ako spojenie Jakuba Jablonského s Annou Jakab Rakovskou a Kristiána Barana s Ráchel Šoltésovou. Tieto nové dvojice môžu výrazne zamiešať kartami v súťaži.Vrátia sa aj pôvodné páry aj úplne prvá víťazka
Fanúšikovia sa však nemusia obávať, že by prišli o svoje obľúbené dvojice. Pôvodné páry zostávajú súčasťou večera a predstavia sa v tímových disco vystúpeniach. Aj vďaka tomu bude mať šou kombináciu známeho aj nového, čo môže priniesť jeden z najpestrejších večerov celej série.
K výnimočnému večeru prispeje aj zmena na porotcovskej stoličke. Popri stabilnej trojici Ján Ďurovčík, Tatiana Drexler a Richard Genzer sa tentoraz objaví herečka Zuzana Fialová. Tá sa do histórie šou zapísala ako vôbec prvá víťazka Let’s Dance. V porote nahradí Lauru Arcolinovú, ktorá sa nemôže zúčastniť pre dlhodobo plánovanú prípravu na prestížny tanečný šampionát.Aj po rokoch vysielania sa tak ukazuje, že Let’s Dance má stále čo ponúknuť. Zaujímavé čísla sledovanosti, nové nápady a práca s emóciou divákov robia zo šou stabilného lídra víkendového vysielania. A zjavne si svoj status udrží až do konca vysielania, keďže tvorcovia šou sľubujú prekvapenia aj do ďalších prenosov.
