Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald'sMcDonald´s
StoryEditor

Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's

24.02.2022, 23:00
Známa sieť reštaurácií opätovne uspela v ankete Najzamestnávateľ, získala 2. miesto v rebríčku v kategórii Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo.

Všetky zodpovedné spoločnosti sa snažia prinášať svojim zamestnancom rôzne benefity a prezentujú svoje hodnoty s cieľom stať sa čo najatraktívnejším zamestnávateľom. Posledný prieskum [1], ktorý uskutočnila spoločnosť McDonald’s v decembri minulého roka, ukazuje, že tým najdôležitejším pre Slovákov je mať záruku primeraného finančného ohodnotenia. Financie sú pre 82% opýtaných kľúčovým parametrom. Zaujímavou je i flexibilita pracovného času, ktorá sa ukázala, ako druhý najdôležitejší ukazovateľ pre 59% ľudí. Väčší dôraz jej kladú ľudia žijúci v Bratislave, než na východe Slovenska. Nasleduje kariérny rast, ktorý oceňuje 57% respondentov. Pätina opýtaných (21%) pozitívne vníma aj dlhodobé vzdelávanie zo strany zamestnávateľa. Oceňujú ho najmä vysokoškolsky vzdelaní ľudia. 

Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's McDonald´s Sme naozaj veľmi poctení, že nás verejnosť a uchádzači o zamestnanie vnímajú ako spoločnosť s pro-zamestnaneckým prístupom. Spokojnosť našich zamestnancov je jednou z našich priorít, a preto zamestnanecké benefity neustále aktualizujeme a prispôsobujeme požiadavkám a potrebám našich kolegov. Snažíme sa, aby širokú ponuku benefitov dopĺňala vždy priateľská atmosféra, tímová spolupráca a vzájomná podpora. Mimoriadne nám záleží na celkovej pohode na pracovisku a veríme, že aj to sa následne odzrkadľuje na kvalite našich produktov a služieb, a napokon v spokojnosti našich zákazníkov,“ približuje Adriana Boháčová, People manažérka pre McDonald’s na Slovensku. 

Na základe prieskumu verejnosť považuje McDonald’s za spoločnosť, kde si človek nájde prácu aj bez predošlých pracovných skúseností (54% opýtaných), a to bez ohľadu na vek (44%). Ďalej sú pre nich dva zlaté oblúky miestom s možnosťou kariérneho rastu, ohodnotenia podľa pracovného výkonu či pracoviskom s  flexibilitou pracovného času.

Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's McDonald´s McDonald's, ako najväčší prevádzkovateľ reštaurácií na Slovensku v gastre, zamestnáva naprieč celým Slovenskom aktuálne 2 700 ľudí. Tento počet ľudí z roka na rok narastá aj vďaka novým pribúdajúcim reštauráciám a licenčným partnerom. Vďaka rôznym formám dlhodobých či krátkodobých pracovných pomerov a flexibilných podmienok môžu uplatnenie v spoločnosti McDonald’s nájsť študenti, mamičky na materskej dovolenke, zdravotne znevýhodnené osoby alebo seniori. Filozofiou firmy je podpora rovnosti a inklúzie, čo v praxi znamená, že pracovné podmienky majú všetci zamestnanci rovnaké bez ohľadu na vek, pohlavie, rasu alebo vierovyznanie. Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's McDonald´s Benefity najatraktívnejšieho zamestnávateľa

  • Mnohých zamestnancov aj uchádzačov o zamestnanie pozitívne prekvapí výška mzdy, ktorá je nastavená nad úroveň konkurencie.
  • Zamestnanci dostávajú od spoločnosti McDonald’s online benefit kartu, ktorá obsahuje výrazné zľavy na produkty reštaurácie či partnerských firiem. Zamestnávateľ zároveň prispieva na stravu každého zamestnanca.
  • Spoločnosť McDonald’s si nesmierne váži nasadenie svojich zamestnancov a poskytuje individuálne bonusy za pracovný výkon. Nechýbajú ani odmeny za hospodárske výsledky, pracovné a životné jubileá, vitamínové balíčky, či rôzne celoročné darčeky.
  • Flexibilita pre McDonald’s nie je len slovo. McDonald's ponúka rôzne typy úväzkov. Umožňuje flexibilne plánovať zmeny tak, aby boli všetci zamestnanci spokojní. Zmeny je možné naplánovať priamo v reštaurácii alebo na diaľku cez web.
  • Spoločnosť McDonald's nielen v čase pandémie ponúka svojím zamestnancom aj nadštandardnú zdravotnú starostlivosť a v rámci spolupráce s Ligou za duševné zdravie aj poradenstvo v oblasti psychickej pohody a mentálneho zdravia.

Každá reštaurácia McDonald’s ponúka aj rôzne benefity naviac, ktoré sa môžu líšiť podľa lokality či pracovnej pozície. Všetky sú predstavené priamo na osobnom pohovore. Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's Medzi top zamestnávateľmi je opäť McDonald's McDonald´s

​ [1] Prieskum bol realizovaný v decembri 2021 na reprezentatívnej vzorke 550 respondentov vo veku 18 – 65 rokov, prostredníctvom online platformy Instant Research prieskumnej agentúry Ipsos.

(PR)

menuLevel = 2, menuRoute = news/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
07. jún 2023 16:39