WEXO zaujalo vo svete a pre tento rok ohlasuje významné novinkyCRYPTON DIGITAL, SE
StoryEditor

WEXO zaujalo vo svete a pre tento rok ohlasuje významné novinky

31.03.2022, 00:00
Kryptomenová platforma WEXO, od slovenskej vývojárskej spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE, zaujala komunity po celom svete. Tím vývojárov a takmer stočlenný interný tím od roku 2019 pracuje na komplexnej platforme, ktorá môže konkurovať najväčším svetovým hráčom na trhu. Už dnes sa blíži k 200 000 registrovaným členov z celého sveta. Spoluzakladateľ spoločnosti Peter Mariš avizuje pre rok 2022 významné novinky.

Nákup, zmenáreň a prevod kryptomien, ich uchovávanie a, samozrejme, bezpečná peňaženka  tiež vlastný WEXO Token - prvá kryptomena na blockchaine Cardano od slovenských vývojárov. Vlastný WEXO NFT Marketplace, s tým spojené prvé charitatívne NFT a zároveň prvé NFT slovenského umelca Majka Spirita, tiež prvé NFT slovenského športovca Attilu Végha. To všetko je WEXO. Platforma ponúka stále viac služieb a svojimi aktivitami si získala fanúšikov po celom svete. Dlhodobým cieľom platformy je prepojiť svet kryptomien a fiat mien. Dôležitým míľnikom v tomto smerovaní bude možnosť nákupu kryptomien priamo cez platobnú kartu užívateľa. Táto funkcionalita pribudne vo WEXO každým dňom. A tým sa novinky pre tento rok iba začínajú.

„Časom budú ľudia využívať kryptomeny nielen ako formu možnej investície, kryptomeny im budú dávať minimálne také možnosti, aké máme s bežnými peniazmi. Budeme s kryptomenami môcť platiť a robiť úplne všetko a vo WEXO budú mať klienti časom obe naraz. Aj krypto, aj fiat, v každej chvíli sa tak budú môcť rozhodnúť, ktoré platidlo je pre nich výhodnejšie využiť,“ priblížil smerovanie startupu Peter Mariš, spoluzakladateľ spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE, ktorá stojí za projektom. 

WEXO zaujalo vo svete a pre tento rok ohlasuje významné novinky WEXO zaujalo vo svete a pre tento rok ohlasuje významné novinky CRYPTON DIGITAL, SE WEXO tím so svojimi partnermi aktívne pracuje na pridaní bežného bankového účtu (s európskym IBAN) a platobnej karte VISA pre svojich klientov a tiež na vynovenej aplikácii. Všetky tieto novinky ohlásili zakladatelia platformy ešte na tento rok a vyvrcholením je plánované zalistovanie WEXO Tokenu na burzu. Už dnes aplikáciu WEXO používa viac ako 56 tisíc ľudí mesačne. A priemerný čas strávený v aplikácii dosahuje viac ako 10 minút. Obľúbená je v Turecku, Brazílii, Indii či Argentíne. Slovenskí a českí majitelia kryptomien tvoria 30% jej užívateľov.

Okrem nového dizajnu a atraktívneho užívateľského prostredia pribudne v aplikácii na kryptomeny WEXO množstvo primárnych a sekundárnych funkcionalít. Aplikácia bude mať už v základnom balíku 30 najpopulárnejších kryptomien a o pridaní ďalších budú spolurozhodovať samotní užívatelia. Sami môžu prispieť k tomu, ktoré ďalšie kryptomeny pridáme,“ avizuje Peter Mariš. 

Výnimočné postavenie budú mať tí klienti kryptomenovej platformy, ktorí zároveň vlastnia aj WEXO Token. Ten pre nich bude znamenať vstupenku k nižším poplatkom za vybrané služby a lepší prístup k niektorým funkcionalitám. 

Na svoje si v tomto roku prídu aj fanúšikovia NFT (non-fungible token). WEXO predstavilo svoje prvé NFT ešte v minulom roku, kedy spustilo vlastný NFT marketplace. Tím sa tak rozhodol napriek tomu, že NFT nebolo v pôvodne plánovanej roadmape, ale dostal svoje miesto, nakoľko ide o svetový fenomén. Predajom prvého charitatívneho NFT získalo WEXO, v spolupráci so spevákom Majkom Spiritom a zápasníkom Attilom Véghom, takmer 45 000 EUR, kde celý tento výťažok bol určený na pomoc telesne postihnutým pacientom v APPA (Asociácia pomoci postihnutým). 

Pracujeme na NFT štúdiu pre všetkých, ktorí chcú vlastné NFT, ale potrebujú pomôcť, či už s jeho tvorbou, grafikou, zápisom na blockchain, alebo marketingom. Mnoho umelcov sa na nás obrátilo práve s týmito požiadavkami a rozhodli sme sa im vyjsť v ústrety,“ doplnil Peter Mariš. 

Platforma a rovnomenná aplikácia na kryptomeny WEXO je bezplatná a využíva najmodernejšie systémy zabezpečenia účtov svojich klientov. Produktovo časť služieb projektu WEXO aktuálne zastrešuje česká partnerská spoločnosť UPDN ONE, s.r.o. s bohatými skúsenosťami na finančnom trhu. CRYPTON DIGITAL, SE financuje projekt z vlastných zdrojov, ponúka však aj možnosti pre partnerov, ktorí chcú participovať na projekte WEXO a profitovať tak zo zisku inovatívneho produktu.

 

(PR)

menuLevel = 2, menuRoute = news/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 07:22