StoryEditor

Košice získali unikát. Jedinečný autosalón Toyoty a Lexusu ponúka nevšedný dizajn a top služby

16.05.2022, 00:00

Značky Toyota a Lexus otvorili v uplynulých dňoch v Košiciach svoj najväčší tuzemský showroom. Investorom projektu a prevádzkovateľom autosalónu je autorizovaný predajca AUTO – VALAS GROUP. Výstavba trvala necelých 12 mesiacov.

 

Značky Toyota a Lexus otvorili v uplynulých dňoch v Košiciach svoj najväčší tuzemský showroom. Investorom projektu a prevádzkovateľom autosalónu je autorizovaný predajca AUTO – VALAS GROUP. Výstavba trvala necelých 12 mesiacov.

 

Košický autosalón značiek Toyota a Lexus vyrástol na ploche takmer 8 500 m2 a ponúka kompletnú paletu modelov oboch značiek.

 

Autosalón svojím robustným a netradičným vzhľadom zaujme už z diaľky. Veľkú pozornosť upúta aj málo obvyklá kombinácia sklenených fasád, čierneho obkladu a omietky s imitáciou ľadovej kocky. Autosalón v Košiciach má neobvyklý tvar, kde prízemná časť predajne je venovaná značke Toyota a tá na sebe nesie konzolu druhého showroomu, ktorý je venovaný luxusnej japonskej značke Lexus.

image
AUTO – VALAS GROUP s.r.o.

Nové autocentrum je vybavené najmodernejšími technológiami pre predaj s rozsiahlym zázemím pre popredajné služby a zákaznícky servis.

 

Súčasťou priestoru je krásne átrium, ktoré je dizajnované v štýle japonskej záhrady a slúži zákazníkom ako oddychová zóna.

 

Prémiová značka Lexus tak otvorila svoj tretí showroom na Slovensku. Predajná časť sa nachádza na poschodí. Centrum prevádzkované spoločnosťou Auto Valas je vybavené podľa najmodernejších štandardov značky Lexus, aby dokázalo poskytnúť prvotriednu starostlivosť podľa filozofie japonskej pohostinnosti Omotenashi.

 

Ponukou služieb, ako aj poňatím prostredia sa snaží každému zákazníkovi nielen vyhovieť, ale poskytnúť mu maximálne pohodlie, predvídať jeho priania a vychádzať mu v ústrety. Každá návšteva by preto mala byť zážitkom. Kúpa nového vozidla je dôležitý moment, a tak Lexus umožňuje budúcim majiteľom svojich vozidiel si počas návštevy showroomu všetko v pokoji premyslieť a, samozrejme, aj vyskúšať.

image
AUTO – VALAS GROUP s.r.o.

Vysoko nadštandardné zázemie a služby sú pripravené nielen v predajnej zóne showroomu, ale aj v servisnej časti. Centrum je vybavené najmodernejším servisným zázemím vrátane lakovne, klampiarne, 3D geometrie kolies a umývacej linky. Súčasťou služieb je aj príprava vozidla na STK. Počas servisu má zákazník k dispozícii náhradné vozidlo.

 

„Otvorenie showroomu v Košiciach sme dlhodobo plánovali. Bolo pre nás logickou voľbou pri zaisťovaní dostupnosti vozidiel Lexus pre zákazníkov z východnej časti Slovenska. Popri Bratislave a Žiline má teraz značka silné zázemie aj na východnom Slovensku,“ hovorí Milan Kočka, riaditeľ zastúpenia značiek Toyota a Lexus na Slovensku.

 

Záujemcovia si v novom showroome môžu vyskúšať všetky najdôležitejšie modely značky Lexus. K dispozícii je mestský crossover UX 250h, ako aj novinka v podobe čisto elektrického modelu UX 300e, manažérsky sedan ES 300h, ale rovnako tak najpredávanejší model značky, SUV RX 450h. Zaujme aj športové kupé LC 500. Hlavnou hviezdou je nová generácia rodinného SUV NX, ktoré je po prvýkrát v histórii značky dostupné nielen vo full-hybridnej verzii, ale taktiež ako plug-in hybrid.

 

„Nový showroom vychádza z konceptu postavenom na tom, aby sa u nás zákazník nielen cítil dobre, ale aby taktiež odchádzal s pocitom, že boli splnené všetky jeho priania vrátane tých nevypovedaných. Predaj značky Lexus na slovenskom trhu neustále stúpa, a tak veríme, že i my v budúcnosti prispejeme k ďalšiemu rozvoju, pretože už teraz v Košiciach cítime veľký záujem o naše vozidlá. Na zastúpení značky Lexus v Košiciach sme dlhodobo pracovali. Museli sme preukázať, že sme tí praví pre predaj prémiového segmentu, splniť prísne kritériá a nastaviť vysoké štandardy predajných a servisných služieb. Kúpa vozidla Lexus je niečo ako vstupenka do iného sveta, v ktorom zákazníkom ponúkame maximálne pohodlie,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Auto Valas, pán Štefan Valas.

image
AUTO – VALAS GROUP s.r.o.

 

Prehľad vybraných služieb nového partnera Lexus v Košiciach:

  • kompletné umytie vozidla pri každej návšteve servisu zadarmo,
  • zapožičanie náhradného vozidla Lexus,
  • možnosť využiť pick-up servis pre zákazníkov,
  • čakacia zóna pre zákazníkov vybavená TV a Wi-Fi,
  • občerstvenie pre zákazníkov v podobe prémiovej kávy a nápojov v kaviarni, ktorá je súčasťou showroomu,
  • meranie emisií a vykonanie kontroly na STK vrátane prípravy vozidla,
  • kompletné vyriešenie poistnej udalosti od nahlásenia poisťovni až po odovzdanie opraveného vozidla,
  • uskladnenie sezónnych pneumatík alebo kompletných kolies,
  • nezáväzné nacenenie vášho vozidla úplne zadarmo.

 

Predajné priestory pre značku Toyota sa nachádzajú na prízemí. Tak ako v prípade značky Lexus aj tieto spĺňajú prísne kritériá, na ktoré sa kládol dôraz. Opäť nechýba vybavenie najmodernejšími technológiami pre predaj, popredajné služby a zákaznícky servis.

„Toyote sa na Slovensku v roku 2021 výrazne darilo. Zaregistrovali a odovzdali sme bezmála 6 700 nových vozidiel, čo je najviac v histórii, a upevnili sme si 5. pozíciu na trhu. V závere roka sme dokonca obsadili druhé miesto. Naďalej však chceme posilňovať kvalitu a úroveň služieb pre našich zákazníkov. Z toho dôvodu neustále rozširujeme sieť autorizovaných partnerov a som plne presvedčený, že nám v našom pláne byť nielen ešte lepší, ale byť aj bližšie k našim zákazníkom výrazne pomôže spoločnosť AUTO - VALAS GROUP v Košiciach,“ povedal generálny riaditeľ Toyota a Lexus Milan Kočka.

Obe značky majú veľké plány aj tento rok. Očakáva sa príchod radu noviniek, nových modelov. Toyota Aygo X bola na náš trh uvedená pred pár týždňami, v letných mesiacoch nás čaká Corolla Cross, GR86 a prvý batériový model značky Toyota s názvom bZ4X. Novej edície sa začiatkom roka dočkala Toyota RAV4 s výbavou Adventure a model Hilux vo výbave GR Sport príde taktiež už koncom leta. Okrem toho dorazili na slovenský trh dorazili prvé vozidlá novej generácie modelu Lexus NX, ako aj facelift sedanu ES 300h.

 

Adresa nového autorizovaného partnera pre značky Toyota a Lexus:

AUTO – VALAS GROUP s.r.o.

Prešovská cesta

040 01 Košice

 

Kontaktné údaje

Toyota: +421 55 7897 062

Lexus: +421 55 7897 061

 

 
 
 

 

01 - Modified: 2022-10-14 07:33:35 - Feat.: - Title: Nitriansky Autosalón premiérovo hostí Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch
menuLevel = 2, menuRoute = news/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. jún 2023 05:35