StoryEditor

Markíza získala na videoportáli YouTube ocenenie Gold Creator Award

01.10.2021, 15:55
Autor:
TSTS
O obsah televízie Markíza má na videoportáli Youtube záujem 1,11 milióna odberateľov.

Televízia Markíza získala ocenenie Gold Creator Award od videoportálu YouTube. Ide o ocenenie pre autorov, ktorých obsah odoberá viac než milión používateľov a zároveň splnia niekoľko ďalších podmienok. Práve túto métu sa YouTube kanálu Markízy podarilo prekonať, keď sa podľa najnovších výsledkov počet jeho odberateľov rozšíril na 1,11 milióna osôb.

Gold Creator Award má podobu zlatého prevedenia známeho YouTube tlačidla Play, ktoré je vyrobené z pozlátenej mosadze a vyhotovené v zarámovanej podobe. YouTube týmto spôsobom oceňuje oslovovanie publika, ktoré sa zaujíma o televízny aj online svet. 

Ocenenie v utorok, 28. septembra 2021, slávnostne rozbalil generálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias Settele, za prítomnosti riaditeľa PR a marketingu Michala Boreca a členov social media tímu.

„Máme z tohto ocenenia veľkú radosť. Je to známka toho, že nami produkovaný obsah je kvalitný a obľúbený. Keď sme reštartovali náš YouTube kanál, mali sme len niekoľko tisíc odberateľov a prekročenie miliónovej hranice sa zdalo byť nedosiahnuteľnou métou. Naša nová stratégia však priniesla úspech a ja sa chcem aj touto cestou poďakovať všetkým používateľom, ktorí majú radi naše programy, a celému nášmu skvelému social media tímu,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

TV Markíza

​„Už dávno nie sme iba televízia, ale multimediálny dom a tvorca prémiového obsahu, ktorý šírime rôznymi distribučnými cestami. V dnešnej dobe je prítomnosť na iných platformách, mimo klasickej lineárnej televízie, už doslova nevyhnutnosťou. Niekoľkoročné úsilie celého nášho online tímu sa teraz pretavilo do tohto ocenenia a sme veľmi radi, že sme zo všetkých slovenských médií aj v prípade YouTubu na prvom mieste,“ doplnil Michal Borec, riaditeľ PR a marketingu skupiny Markíza.

Za dobu svojej existencie od júna 2016 dosiahol YouTube kanál televízie Markíza takmer 1,7 miliardy pozretí pri celkovej dobe pozerania 68,2 milióna hodín. Doposiaľ najpopulárnejším videom je jedna z ukážok zo seriálového hitu Oteckovia, ktorá si pripísala viac ako 66 miliónov videní.

Ocenenie Creator Award známe tiež ako YouTube Play Buttons alebo YouTube Plaques sa udeľuje kanálom po dosiahnutí alebo prekročení stanovenej hranice. Silver Creator Award získavajú autori s viac ako 100-tisícovým publikom, Gold Creator Award kanály s viac ako jedným miliónom odberateľom a Diamond Creator Award patrí autorom s viac ako 10-miliónovým publikom.

Custom Creator Award sa udeľuje kanálom, ktoré dosiahnu alebo prekročia 50 miliónov odberateľov. Najvyššie ocenenie Red Diamond Creator Award sa udeľuje kanálom, ktoré dosiahnu alebo prekročia 100 miliónové publikum. V súčasnej dobe existujú len štyri kanály, ktoré dosiahli túto úroveň: Séria T (29. mája 2019), PewDiePie (25. augusta 2019), Cocomelon (12. december 2020) a SET India (28. marca 2021).

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. júl 2024 18:24