StoryEditor

VŠMU predstaví štúdium filmu a divadla počas online Dní otvorených dverí

16.11.2021, 14:30
Autor:
TSTS
Najväčšia slovenská umelecká škola predstaví možnosti svojho štúdia na sociálnej sieti Facebook.

Najväčšia slovenská umelecká škola predstaví možnosti svojho štúdia aj tento rok vo virtuálnom priestore – na sociálnej sieti Facebook. Na piatok 19. novembra a sobotu 20. novembra pripravili dve z troch fakúlt Vysokej školy múzických umení svoje Dni otvorených dverí.

V prvý deň sa predstaví Filmová a televízna fakulta, aby ju neskôr nasledovala Divadelná fakulta. Pre internetovú podobu obľúbeného podujatia sa škola rozhodla z dôvodov protipandemických opatrení, Divadelná fakulta však v režime pre kompletne zaočkovaných pripraví vo svojich priestoroch aj prezenčný program pri príležitosti sobotnej Noci divadiel.

Vysoká škola múzických umení ponúka rozvoj talentu v divadelných a filmových, ale aj v hudobných a tanečných študijných programoch. Medzi jej absolventky a absolventov patria popredné osobnosti slovenského umenia a kultúry, z ktorých sa viaceré objavia aj v programe virtuálneho podujatia.

Dni otvorených dverí odprezentujú jednotlivé katedry a ateliéry fakúlt, atmosféru školského života, ale aj možnosti, ktoré svojim budúcim študentkám a študentom škola ponúka. Program bude obohatený o dve diskusie so zástupcami študentov, pedagógov i absolventov, ako aj o výber úspešných študentských filmov a divadelných inscenácií. Na webstránke školy zároveň nájdu záujemcovia o štúdium všetky ďalšie informácie o priebehu prijímacích konaní.

Podrobnosti o programe aj oba živé prenosy budú k dispozícii vo facebookovej udalosti Dni otvorených dverí VŠMU 2021. Filmová a televízna fakulta bude realizovať aj osobitné konzultácie k prijímacím skúškam, ktoré sa uskutočnia v dňoch 22. - 25. novembra.

VŠMU

​PROGRAM DŇA OTVORENÝCH DVERÍ:

19. 11. 2021 – Deň otvorených dverí Filmovej a televíznej fakulty 

  • 17:00 – 18:30 – Prezentácia ateliérov a katedier Filmovej a televíznej fakulty
  • 19:00 – 20:30 – Na piedestáli (?) – diskusia s výraznými osobnosťami Filmovej a televíznej a Divadelnej fakulty o cestách za umeleckým úspechom
  • 20:30 – 21:35 – Best Of FTF – výber z najúspešnejších aktuálnych študentských diel Filmovej a televíznej fakulty

20. 11. 2021 – Deň otvorených dverí Divadelnej fakulty 

  • 14:00 – 15:30 – Sme iní (?) – diskusia s pedagógmi, pedagogičkami, študentmi a študentkami FTF, DF a HTF o špecifikách a “inakosti” štúdia na umeleckej vysokej škole
  • 15:30 – 18:30 – Virtuálna návšteva katedier Divadelnej fakulty a minikonzultácie k prijímacím skúškam
  • 18:30 – 19:30 – Vitajte doma, Anton Pavlovič – z pohodlia vašich domovov sa preneste do domácnosti Antona Pavloviča Čechova vďaka interaktívnej výstave spojenej s kvízom
  • 19:30 – 20:15 – Palculienka – bábkarská inscenácia (nielen pre deti) podľa známej Andersenovej rozprávky
  • 20:30 – 22:00 – Gaunera – akčná inscenácia podľa kultového Tarantinovho filmu (offline program)
  • 18:00 – 22:00 – Noc divadiel na VŠMU – živý program v priestoroch Divadelnej fakulty (v režime KZ), program nájdete na stránke divadlolab.sk.

VŠMU

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
18. september 2023 09:10