#AllForJan Award
StoryEditor

#AllForJan Award vyhlásilo výzvu na predkladanie nominácií

18.01.2022, 09:15
Autor:
TSTS
Vyhlásenie víťazov tretieho ročníka súťaže sa uskutoční online 23. februára 2022.

Spoločnosť Ringier Axel Springer Media vyhlasuje výzvu na prihlásenie sa do tretieho ročníka súťaže #AllForJan Award. V súťaži budú ocenené články s najlepším mediálnym pokrytím, výnimočné a odvážne spravodajstvo so značným dopadom na spoločnosť a inovatívne spôsoby priblíženia príbehu verejnosti.

Porota súťaže #AllForJan Award s Ivetou Radičovou, dekankou Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, Valdo Lehari jr. Vice-President European Newspaper Publishers' Association (ENPA), spolu s vybranými odborníkmi a rešpektovanými osobnosťami médií, vyhodnotí prihlásené príspevky a vyhlási víťaza súťaže.

#AllForJan Award bude udelená pri príležitosti štvrtého ročníka Media for Freedom Summit (predtým: Press Freedom Conference). Konferencia bude zameraná na dva piliere, hrozby verejnej politiky a technologické hrozby. Z dôvodu pandémie COVID-19 sa uskutoční online 23. februára 2022.

Súťaž #AllForJan Award organizuje spoločnosť Ringier Axel Springer Media. Cena sa udeľuje novinárom v strednej a východnej Európe, ktorí vo svojej profesionálnej práci zostávajú verní hodnotám ako otvorenosť, odvaha a nekompromisné spravodajstvo o spoločensky dôležitých témach.

Hodnotené budú tlačové, rozhlasové, televízne a internetové materiály, uverejnené alebo odvysielané v médiách od 1. januára do 30. decembra 2021. Podrobnosti a pravidlá súťaže #AllForJan Award sú dostupné na webe.

Členovia poroty:

  • Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk (predseda poroty)
  • Věra Jourová, podpredsedníčka Európskej komisie
  • Mark Dekan, CEO spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG
  • Lech Wałęsa, bývalý poľský prezident a prodemokratický aktivista
  • Valdo Lehari jr., podpredseda ENPA
  • Iveta Radičová, dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave
  • Ewa Ewart, filmová producentka, reportérka a novinárka TVN24 a TVN24 

Cena je pomenovaná po globálnom hnutí #AllForJan, ktoré vzniklo po vražde Jána Kuciaka, mladého novinára zabitého v roku 2018, na počesť jeho práce a pamiatky. Vo februári si pripomenieme štvrté výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ján Kuciak bol slovenský investigatívny novinár pracujúci pre Aktuality.sk. Zameriaval sa hlavne na vyšetrovanie daňových podvodov slovenských podnikateľov s prepojením na popredných slovenských politikov. Spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou bol zavraždený vo februári 2018 v ich dome.

V prvom ročníku súťaže #AllForJan Award v januári 2020, sa porota rozhodla oceniť Tomasza a Mareka Sekielskeho za dokument „Len to nikomu nehovor“. V druhom ročníku súťaže sa porota rozhodla oceniť redakciu maďarského spravodajského portálu Telex.hu za celkovú novinársku prácu.

Organizátormi Media for Freedom Summit sú European Magazine Media Association (EMMA) a European Newspaper Publishers 'Association (ENPA).

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 01:55