Milan Krupcik
StoryEditor

Známe osobnosti vám doručia certifikáty

28.05.2019, 09:03
Autor:
TSTS
Už osem rokov sa známe osobnosti kultúrneho, športového a spoločenského života zapájajú do charitatívneho projektu na pomoc postihnutým deťom „MISIA – osobnosti kuriérmi“. Každý rok sa podarí zostaviť 50-členný tím osobností, ktoré budú 3. júna brázdiť ulice Bratislavy a doručovať autorské certifikáty tým, ktorí si ich objednajú.

Osobnosti kultúrneho, športového a spoločenského života sa raz do roka  menia na cyklokuriérov a roznášajú výtvarné certifikáty firmám, súkromným osobám, inštitúciám, ktoré si ich telefonicky objednávajú. Ak si niekto objedná konkrétneho kuriéra, zaplatí za doručenie 50 €, ak ponechá výber kuriéra na dispečing Misie, tak za certifikát zaplatí 10 €.

Za všetky vyzbierané peniaze Misia kúpi potrebné zdravotnícke pomôcky konkrétnym postihnutým deťom a mladým ľuďom, ktorým poisťovne ich nechcú preplatiť a pritom ich potrebujú na skvalitnenie života a na  zlepšenie svojho zdravotného stavu. Každoročne sa podarí MISII vyzbierať peniaze na 8 – 10 pomôcok pre deti. Tento rok sa uskutoční MISIA 3. júna s hlavnou centrálou na nábreží Eurovea, kde bude tak isto možné získať certifikát od niektorého z tímu jazdcov.  

Objednávajte kuriéra 
Cyklokuriérov oblečených v žltých tričkách a s červenými vlajočkami s logom MISIA na bratislavských uliciach 3. júna určite neprehliadnete. Na zvýšenie ich kondičky, ale hlavne ako prispieť na dobrú vec, môžete veľmi jednoducho.  Stačí, ak napíšete cez Facebook MISIA, alebo sa spojíte telefonicky (0901 771 100, 0901 771 122, 0901 771 133).  Aktuálny zoznam kuriérov MISIE 08 nájdete aj na facebookovej stránke MISIA – osobnosti kuriérmi. 

Pomáhame adresne
Zmyslom projektu MISIA – Aby bol svet lepší, je pomáhať. V čom sa však líši od druhých projektov, je jeho adresnosť. Pomáha totiž konkrétnym ľuďom, ktorých si organizátori vybrali. „Naši kuriéri presne vedia, pre koho potia tričká a takisto aj ľudia, čo si ich objednajú, majú možnosť zoznámiť sa s ich osudmi. Istým spôsobom je to možnosť dať druhému časť seba.“ Povedal ambasádor projektu Nikita Slovák. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. júl 2024 19:04