Bonami
StoryEditor

Nezisková organizácia JEDEN RODIČ a Bonami pomohli 14 rodinám v núdzi s nákupom školských pomôcok

09.10.2019, 13:40
Autor:
TSTS
Bonami verí, že adresná pomoc je rovnako dôležitá ako paušálne zásahy štátu. 

Charitatívny projekt #dakujemezavzdelanie, ktorý na začiatku augusta spustilo Bonami.sk v spolupráci s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ, chce zvýšiť povedomie o problematike rodín, v ktorých sa o deti stará iba jeden rodič. Všetky finančné prostriedky vyzbierané počas takmer dvoch mesiacov trvania zbierky poputujú do 14 neúplných rodín, ktoré to najviac potrebujú.

Vedeli ste, že na Slovensku vyrastá dieťa v každej štrnástej neúplnej rodine? Zákazníci Bonami nákupom virtuálnych pomôcok pomôžu sumou 50 eur štrnástim neúplným rodinám, ktoré sú ohrozené výdavkami, spojenými s nástupom ich detí do školy. Charitatívna zbierka, ktorú pripravilo Bonami.sk pre neziskovú organizáciu JEDEN RODIČ, chce upozorniť na ťažkosti, s ktorými sa osamelí rodičia práve v tomto období stretávajú. Bonami totiž verí, že adresná pomoc je rovnako dôležitá ako paušálne zásahy štátu. 

Hlavným cieľom charitatívneho projektu je, aby osamotení rodičia v núdzi dokázali zabezpečiť svojim deťom podobné podmienky na vzdelávanie, aké majú deti z úplných rodín. Až do polovice septembra sa tak mohol každý na chvíľu stať tým druhým rodičom a nakúpiť na Bonami virtuálne školské pomôcky alebo uhradiť krúžky a prispieť k tomu, aby neúplné rodiny neboli ohrozené výdavkami spojenými s novým školským rokom. Zbierkou sprevádza hashtag #dakujemezavzdelanie.

„Všetky peniaze vyzbierané v kampani #dakujemezavzdelanie pôjdu osamelým rodičom v núdzi, ktorí sa zapojili do nášho prvého prieskumu a o ktorých vieme, že to najviac potrebujú. Vyzbierané finančné prostriedky budú rozdelené do 14 rodín, ktoré ich použijú na vzdelanie pre svoje deti,” vysvetľuje Eva Marková, riaditeľka neziskovej organizácie JEDEN RODIČ.

Kampaň #dakujemezavzdelanie však nie je jednorazovou zbierkou. „Zo spolupráce s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ máme veľkú radosť a ďakujeme všetkým, ktorí zbierku podporili. Plánujeme dlhodobú spoluprácu a už teraz chystáme ďalšiu kampaň, ktorá pomôže prispieť osamelým rodičom v núdzi aspoň na malý darček, z ktorého by sa ich deti mohli tešiť po celý rok. Viac totiž veríme adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a na konkrétne účely, než paušálnemu riešeniu problémov.” dodáva CEO Bonami.sk Pavel Vopařil.

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. júl 2024 18:21