StoryEditor

Vysokoškoláci majú opäť šancu ukázať svoje vedomosti v šou Čo ja viem

20.01.2021, 11:25
Autor:
TSTS
Ak ste študentom vysokej školy a chcete sa zabaviť, ukázať svoje vedomosti a možno aj vyhrať, stačí vyplniť formulár.

Šou Čo ja viem sa opäť vráti na obrazovky Jednotky. RTVS pozýva študentov vysokých škôl prihlásiť sa do ôsmej série, zažiť atmosféru nakrúcania v štúdiu, ukázať svoje vedomosti, vyhrať vecné ceny či finančnú hotovosť, no najmä zabaviť sa.

Interaktívna šou Čo ja viem prichádza na obrazovky RTVS pravidelne na jar. Jej stabilným prvkom počas uplynulých sérií boli dve stovky študentov, tri známe osobnosti a moderátor Marcel Merčiak. Kvôli pandemickej situácii sa v tejto sérii ocitne v štúdiu omnoho nižší počet vysokoškolákov. „Súťažiacich študentov bude v štúdiu výrazne menej. Samozrejme, všetko sa bude odvíjať od aktuálne platných protiepidemických opatrení a nariadení tak, aby sme v maximálnej miere ochránili zdravie účinkujúcich, súťažiacich a tvorcov programu. Okrem tejto zmeny sme zatraktívnili ponuku cien pre študentov, ktorí budú bodovo viesť po druhom a štvrtom kole súťaže. V tejto sérii budú môcť vyhrať rôzne smart zariadenia, takže prísť si zasúťažiť sa určite oplatí,“ povedal dramaturg RTVS Mikuláš Michelčík.

Súťažiaci v publiku aj známe osobnosti hľadajú v Čo ja viem správne odpovede na otázky, pri ktorých je dobré mať všeobecný rozhľad, no ani poznatky z histórie, jazykov, športu, vedy, hudby či filmu nebudú na škodu a jednému zo študentov môžu pomôcť v závere vyhrať aj tablet a finančnú čiastku. Súčasťou šou je aj charitatívny rozmer. Výslednú sumu venuje víťazná známa osobnosť na dobročinný účel.

RTVS

„Atmosféra v štúdiu je vždy skvelá. Hostia sa na začiatku cítia trochu neisto - herci, speváci, umelci, športovci, jednoducho ľudia, ktorí už niečo preskákali a ktorých dobre poznáme. Akonáhle sa však začne nahrávanie, vedia sa sústrediť a podať skutočne fantastické výkony – s prezentovaním vedomostí, aj so schopnosťou reagovať, zabaviť a baviť sa,“ hovorí moderátor Marcel Merčiak, podľa ktorého by sa vysokoškoláci do šou mali rozhodne prihlásiť. „Študentov čaká veľmi zaujímavá skúsenosť a pekný zážitok,“ dodáva.

Dôležitým prvkom šou je interaktívna aplikácia. Spolu so súťažiacimi si budú môcť zahrať aj diváci pred televíznymi obrazovkami, ktorí sa po zaregistrovaní môžu stať každý týždeň majiteľmi nového smartfónu.

Ak ste študentom vysokej školy a chcete sa zabaviť, ukázať svoje vedomosti a možno aj vyhrať, vyplňte už teraz formulár na webe rtvs, kde si môžete vybrať aj predbežný termín nakrúcania, ktorý by vám najviac vyhovoval.

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 13:39