ZUNO a Gorila.sk pripravili ďalší netradičný projekt, ktorého hlavnými aktérmi sú slovenskí autori
Pre všetkých milovníkov slovenskej tvorby pripravila direct banka ZUNO v spolupráci s knižným supermarketom Gorila.sk sériu autorských čítaní na zaujímavých miestach. Jedným z nich bola aj pobočka banky, takzvaná ZUNO ZÓNA.
V poradí prvé čítanie patrilo Heribanovcom. Jozef, autor bestsellerov Ružový trojuholník, Intimita Vlkov či Posadnutosť, a Tamara, slovenská prozaička, novinárka, moderátorka a autorka knihy Predavačky bublín, sa stretli s desiatkami fanúšikov v utorok 10. júla 2012. Vypočuť si ich prišli do ZUNO ZÓNY v bratislavskom nákupnom centre Eurovea. Tamara zároveň exkluzívne predstavila svoju najnovšiu detskú knihu s názvom Misia Eva, prísne tajné, ktorá sa už onedlho dostane na pulty našich kníhkupectiev.
„Ľudia vnímajú banky ako príliš strojené a nudné,ʺ hovorí Ondrej Chovanec, manažér predaja v ZUNO na Slovensku a v Česku. „Chceme našim klientom ukázať, že o nás to neplatí. V našej pobočke sa klienti môžu cítiť ako doma vo svojej obývačke s obľúbenou knihou v ruke. Tak vznikla myšlienka o autorských čítaniach,ʺ dodáva Ondrej Chovanec.
"Čítanie, ktoré pripravilo ZUNO v spolupráci s Gorila.sk, bolo jedným z najpríjemnejších, aké som v posledných mesiacoch absolvovala,“ uvádza Tamara Heribanová. „Fajn atmosféra, zaujímavé otázky diskutujúcich, vynikajúca organizácia. Ak mi to čas dovolí, určite si nenechám ujsť ďalšie pokračovania tohto projektu.ʺ
Ďalšie autorské čítanie je na programe 31. júla 2012 o 19:00 hod. v bratislavskom Zichyho paláci. Hosťom večera bude jeden z najznámejších slovenských spisovateľov a autor románov Plyš, Eskorta alebo Dunaj v Amerike - Michal Hvorecký.
Zdroj: Dynamic Relations 2000