trieda, škola, žiaciMarek Kmeť
StoryEditor

RTVS odvysiela k návratu detí do škôl mimoriadnu reláciu Koronavírus špeciál

06.09.2021, 14:05
Autor:
redred
Diskusný špeciál bude moderovať Iveta Gombošová.

S nástupom do škôl a začiatkom nového školského roku sú spojené obavy z možného nástupu tretej vlny pandémie Covid-19.  RTVS preto odvysiela v pondelok, 6. septembra, o 20.30 h na Jednotke naživo mimoriadnu reláciu Koronavírus špeciál. Diskusný špeciál bude moderovať Iveta Gombošová.

Živou diskusiou bude RTVS v dvoch obsahových blokoch informovať o zavedení možných opatrení dotýkajúcich sa školskej výučby, voľnočasových aktivít, pripravenosti nemocníc a dostupnej liečby.

Hosťami diskusie budú štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR Svetlana Síthová, predsedníčka Združenia ZŠ Alena Petáková a Andrea Hajdúchová, zakladateľka iniciatívy Dajme deťom hlas.

Medicínsku časť v štúdiu zastúpia pediatrička a hlavná odborníčka MZ SR pre primárnu pediatriu MUDr. Elena Prokopová a všeobecný lekár, krajský odborník MZ SR pre všeobecné lekárstvo MUDr. Peter Lipovský.

V treťom bloku bude diskusia so sociologičkou Silviou Porubänovou a sociológom SAV Miloslavom Bahnom reagovať na vyhrotenie stavu polarizácie spoločnosti a hľadanie východísk zo súčasnej situácie.

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 14:32