Elektrické kolobežky TIER prichádzajú do Košíc
StoryEditor

Elektrické kolobežky TIER prichádzajú do Košíc

17.05.2022, 10:51
Autor:
TSTS

Svetový líder v oblasti mestskej mikromobility – berlínsky TIER prináša svoju flotilu nových zeleno-čiernych elektrokolobežiek aj do metropoly východného Slovenska. Košičania budú môcť od dnes využívať modely ES400B, ktoré majú okrem iného väčšiu výdrž baterky a svetelnú signalizáciu zmeny smeru, čo prinesie väčšiu predvídateľnosť pohybu jazdcov a tým aj vyššiu bezpečnosť.

Košičanov by správa o novom operátorovi v oblasti mikromobility mohla potešiť. Podľa slov zástupkyne mesta počet obyvateľov, ktorí tento druh prepravy využívajú, narastá. 

,,Predpokladáme, že zdieľanú mikromobilitu využíva v Košiciach v percentách dvojciferné číslo jazdcov. Z dostupných informácií vyplýva, u zdieľaných e-bicyklov, e-kolobežiek aj skútrov sa zvyšuje počet vypožičaní, predlžujú sa časy jázd aj prejdených kilometrov, “ skonštatovala Mgr. Jana Poľová z kancelárie primátora mesta Košice.

Podobne ako v iných mestách ako Viedeň, Berlín, Paríž či Bratislava budú elektrické kolobežky TIER k dispozícii nepretržite. Zvyčajne sa nachádzajú v blízkosti centrálnych dopravných uzlov, ako aj v iných rušných častiach mesta. Rámcové podmienky, ktoré zahŕňajú zónu pôsobenia a parkovacie zóny, boli definované a implementované v úzkej spolupráci s predstaviteľmi mesta.

Elektrokolobežky TIER dostupné v Košiciach sú najlepšie vo svojej triede s najväčším predným kolesom, širšou podložkou na státie, nabíjačkou na bezdrôtový telefón, dvojitým stojanom, dvojitými bubnovými brzdami a dvojitým odpružením. Najnovšia generácia je vybavená ešte ďalšími funkciami, aby bola každá jazda čo najbezpečnejšia a najplynulejšia. Popri osvedčených funkciách z predchádzajúcich generácií sú nové e-kolobežky vybavené prednými a zadnými smerovými svetlami pre dobrú viditeľnosť. Pridanie týchto funkcií odzrkadľuje inovatívnosť spoločnosti TIER ako popredného poskytovateľa mikromobility.

Batérie e-kolobežiek TIER, ktoré sú priamo vymeniteľné na mieste vybitia, eliminujú potrebu prepravovať ich do skladov na nabíjanie. Tím TIER zamestnancov na mieste vymení prázdne batérie za čerstvo nabité, čím sa výrazne znížia prepravné náklady a emisie. Navyše modely ES400B disponujú batériou, ktorá pri bežnej jazde vydrží o približne 30 % dlhšie v porovnaní so starším modelom ES400A. Tento operačný model spoločnosti TIER umožnil spoločnosti zostať od januára 2020 úplne klimaticky neutrálnou.

Jazdci v Košiciach môžu aktuálne využiť výhodný balíček Spring special, ktorý za 0.99 eur umožňuje neobmedzený počet odomknutí počas 30 dní alebo Welcome Day Pass 60 v hodnote 5,99 eur; ktorý je určený pre nových jazdcov počas prvých 7 dní po registrácii v aplikácii TIER. V tejto cene je neobmedzený počet odomknutí a 60 minút jazdy počas 24 hodín.

 

Ako sa používajú e-kolobežky TIER?

Ak chcete vyskúšať TIER, stiahnite si aplikáciu TIER, nájdite e-kolobežku na mape a odomknite ju naskenovaním QR kódu. Ak chcete ukončiť jazdu, nájdite bezpečné miesto na zaparkovanie, posuňte stojan späť nadol, otvorte aplikáciu TIER a klepnite na „Ukončiť jazdu“. Platí sa aktivačný poplatok vo výške 1 eur a sadzba 0,13 centov za minútu. TIER akceptuje väčšinu kreditných kariet, ako aj PayPal.

 

Jazdite po Košiciach bezpečne a udržateľne

Elektrokolobežky TIER majú najdlhšiu životnosť na trhu a sú vybavené radom bezpečnostných prvkov, ktoré zaisťujú tie najhladšie a najbezpečnejšie jazdy v meste. Každá jazda s TIER je nielen klimaticky neutrálna, ale je krytá aj poistením zodpovednosti.

01 - Modified: 2022-06-01 13:12:59 - Feat.: - Title: TIER priniesol do Bratislavy e-kolobežky s integrovanou prilbou 02 - Modified: 2021-08-04 11:36:32 - Feat.: - Title: Na slovenský trh elektromobility vstúpil nový hráč - berlínsky TIER
menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. jún 2023 15:59