AVON pochod
StoryEditor

Avon pochod opäť potvrdil, že na každej žene záleží

24.09.2022, 19:24
Autor:
redred

Bratislava sa už dvanástykrát stala dejiskom obľúbeného Avon pochodu za zdravé prsia.

Pochod v znamení tohtoročného hesla "Znova na štart"  bol plný silných momentov, motivácie a dobrej nálady.

Rakovina prsníka je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim nádorovým ochorením, žiaľ, čoraz častejšie diagnostikovaný u mladých žien. Počas uplynulých dvoch rokov zdravotníctvom a spoločnosťou rezonovala najmä téma covidu, v dôsledku čoho došlo k utlmeniu preventívnych prehliadok a nutných operačných zákrokov.

Rakovina však nevymizla. Naštartovanie potrebnej prevencie sa tak stalo kľúčovým posolstvom tohtoročnej kampane. Bratislavské ulice sme obliekli do typickej ružovej farby, ktorá symbolizuje silu a odvahu bojovať za to, čo je najvzácnejšie – za zdravie.

Mestom sa pochodovalo za všetky odvážne ženy, ktoré čelia každodennej realite rakoviny prsníka, no taktiež aj kvôli potrebe vzdelávať a informovať ľudí o danom ochorení, o dôležitosti prevencie či samovyšetrení.

Hlavnou prioritou Avon Pochodu je totiž podať pomocnú ruku všetkým ženám, aby mohli viesť plnohodnotný a šťastný život. Každým rokom nás tak spája rovnaký cieľ: odovzdať finančný výťažok, ktorý slúži na aktivity spojené práve s bojom za zdravé prsia.

Avon tento rok odovzdal 33 tisíc eur, ktoré putujú do občianskych združení  Tak trocha inak a ich projektu Štartovacie balíčky pre bezvlásky a  Zdravá žena na výskum vplyvu chemoterapie, rádioterapie a hormonálnej liečby na neurokognitívne funkcie u onkologických pacientok v dlhodobom sledovaní.

Na Tyršovom nábreží bol pre návštevníkov pripravený bohatý program, ktorý bol následne sprevádzaný pochodom ulicami historického mesta. Podujatie svojou účasťou podporili nielen silné bojovníčky, ktoré majú osobnú skúsenosť s rakovinou prsníka, ale aj dlhoroční podporovatelia projektu ako Alena Heribanová, Ada Straková, Beáta Dubasová, Nora Beňačková, Bruno Ciberej, Maroš Kramár, Kvetka Horváthová, Karin Habšudová a najnovšia tvár tohtoročného Pochodu - Andrea Bučko.

„Na tohtoročnom Pochode som sa cítila naozaj veľmi príjemne. Mala som možnosť stretnúť navôkol plno skvelých a inšpiratívnych ľudí. Taktiež ma dojíma spolupatričnosť, súdržnosť a podpora, ktorú prítomní vyjadrujú ľudom prežívajúcim onkologické ochorenie.

Stretlo sa veľa dobrej a pozitívnej energie a som poctená, že môžem byť toho súčasťou, pretože ide o dobrú vec. Vnímam, že naša spoločná aktivita prináša obrovskú nádej a aj keď nás život vie prudiť, ľudia vedia a chcú byť nápomocní. Rada by som všetkým odkázala, že vždy treba mať nádej a vieru v život,“ dodáva Andrea Bučko.

Svojim odborným okom na všetko dohliadal garant MUDr. Vladimír Bella z mamologického oddelenia v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave.

Najdôležitejšou súčasťou projektu Avon za zdravé prsia sú predovšetkým onkologické pacientky. Tie dodávajú celej práci zmysel a sú dôvodom, prečo Avon nepoľavuje.

Pochodom sa tak charitatívne aktivity a myšlienky spoločnosti nekončia. Práve naopak! Avon sa tejto téme venuje nepretržite aj naďalej. Blíži sa október – mesiac starostlivosti o zdravé prsia.

Tento mesiac si viac ako inokedy pripomíname dôležitosť pravidelného samovyšetrovania prsníkov a pravidelných prehliadok u gynekológa. Avon tak kontinuálne šíri osvetu o ochorení, motivuje ženy k pravidelným vyšetreniam, hovorí o téme nahlas a nerobí z nej tabu, pretože aj rakovina prsníka sa dá liečiť, ak je diagnostikovaná včas. 

 

 

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
10. jún 2023 07:22