15.08.2017, 09:49

Bažant Kinematograf sa teší vysokej návštevnosti

Aktuálnu sezónu ukončia prevažne slovenské a české filmy v sprievode hostí.

Bažant Kinematograf sa teší vysokej návštevnosti
Zdroj: Forum Film

Filmové predstavenia Bažant Kinematografu sa aj v 15. letnej sezóne tešia veľkému záujmu divákov. Projekcie v slovenských mestách od 1. júla dosiaľ videlo viac ako 23 000 divákov, program na Magio pláži v Bratislave doteraz navštívilo takmer 12 000 divákov. Stála scéna kinematografu v hlavnom meste premieta do 19. augusta, filmové autobusy cestujú po Slovensku do 3. septembra.

Retroautobusy doteraz navštívili 20 slovenských miest. Najnavštevovanejšími filmami sú zatiaľ tituly Učiteľka (réžia Jan Hřebejk) a Teória tigra (réžia Radek Bajgar). Najväčšiu návštevnosť doteraz zaznamenalo letné kino na kolesách v Banskej Bystrici (2800 divákov), Trnave (2000) a Piešťanoch (2000), do konca sezóny autobus navštívi ešte deväť slovenských miest.

Veľkému záujmu divákov sa tradične teší aj letné kino na bratislavskej pláži. Doterajšie filmové projekcie navštívilo v priemere okolo 600 divákov na jedno predstavenie. Najviac si ich zatiaľ prišlo pozrieť filmy Úplní cudzinci (réžia Paolo Genovese), Skryté čísla (réžia Theodore Melfi) a slovenský politický triler Únos (réžia Mariana Čengel Solčanská), ktorý osobne uviedol herec Maroš Kramár.

Program konca aktuálnej sezóny tvoria prevažne slovenské a české filmy v sprievode hostí. Do konca prázdnin bude ešte film Baba z ľadu (16. augusta), ktorý uvedú jeho hlavní predstavitelia - herecká dvojica Zuzana Kronerová a Pavel Nový. Nebude chýbať ani Učiteľka (19. augusta) a v piatok 18. augusta špeciálna predpremiéra najnovšieho filmu z dielne Jana a Zdeňka Svěrákovcov Po strništi bos. Príbeh raného detstva chlapca Eda, ktorého diváci poznajú z kultovej snímky Obecná škola, osobne uvedú režisér Jan Svěrák, herci Ondřej Vetchý a Tereza Voříšková a hudobný skladateľ, autor hudby k filmu a jeho slovenský koproducent Michal Novinski. Do slovenských kín film vstúpi 24. augusta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.