02.10.2021, 14:16

Caroda spúšťa Inview Advertising SPP zameraný na videoreklamu

Má zaistiť transparentnú inzerciu a lepšie výsledky reklamných video kampaní.

Caroda spúšťa Inview Advertising SPP zameraný na videoreklamu
Zdroj: Caroda

Česká technologická spoločnosť Caroda spúšťa SSP Inview Advertising zameraný na videoreklamu, ktorý má zaistiť transparentnú inzerciu a lepšie výsledky reklamných video kampaní.

Cieľom Inview Advertising SSP (supply-side platform) je umožniť zadávateľom reklamy transparentnú inzerciu video reklamy v internetovom prostredí. Caroda si od tohto kroku sľubuje skvalitnenie a zefektívnenie predaja reklamného priestoru.

„Naše technológie ponúkajú inzerentom nákup reklamného priestoru striktne dodržujúceho štandardy IAB, čo vo výsledku vedie k viditeľnosti minimálne 90 percent reklamy. Vydavatelia napojení k nášmu SSP sa tak na poli videoreklamy stávajú pre inzerentov spoľahlivými partnermi ponúkajúcimi prémiové pozície na svojich portáloch,” vysvetľuje Roman Mura, riaditeľ spoločnosti Caroda.

Nákup video reklamného priestoru cez Inview Advertising v rámci openRTB je momentálne dostupný cez Adform DSP. Pri ostatných nákupných platformách DSP je možné využiť tzv. private dealy priamo v Carode. Obe varianty však ponúkajú oslovenie viac než 85 percent českého a slovenského internetového publika.

Nákup video inzercie cez Adform odbaví väčšinu kampaní. Pre iné nástroje sme inzerentom k dispozícii, aby sme im mohli dodať rovnaké podmienky ako pri Adform,” upresňuje Roman Mura.

Zdroj: Caroda

​​Inzerenti môžu využívať reklamné formáty Instream a Outstream vo viacerých typoch vrátane pokročilého Carouselu a tzv. Multiplacementu, ktorý spravidla dosahuje pre 60 a viac percent videí ich prehranie, resp. sledovanie až do konca. Voči benchmarku na trhu zodpovedá táto hodnota dvojnásobku.

„Nielen kvalita, ktorú chceme garantovať, ale aj výkon reklamných kampaní je to, čo nás zaujíma. Preto ponúkame formáty ako sú Multiplacement, ktoré inzerentovi znížia cenu za plné zhliadnutie jeho reklamného videa. Naviac naše formáty stabilne dosahujú v porovnaní s trhom vyššie hodnoty CTR,” dodáva Jakub Severa, obchodný riaditeľ Carody.

Pre inzerentov nebolo skôr možné garantovať zobrazenie ich videoreklamy na prémiových pozíciách u vydavateľov. S Inview Advertising sa táto možnosť otvára, a to aj pre OpenRTB. Ku kvalitnej inzercii patrí i transparentná monetizácia. Tá v tomto prípade spĺňa taktiež štandardy IAB, čo znamená, že sa reklama začne účtovať po dvoch sekundách prehrania na ploche viditeľnej minimálne z 50 percent a pozastaví sa v prípade, že návštevník z nej „odscrolluje”.

„Našou hlavnou motiváciou pre spustenie SSP bolo zaistiť transparentnú inzerciu, preto je nákup reklamného priestoru cez Inview Advertising bez ďalšej obchodnej marže pre zadávateľa reklamy,” uzatvára Roman Mura.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.