Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook

Spomedzi októbrových TV spotoch patrilo víťazstvo v Hodnotení Stratégií značke LIDL a jej porovnávacej kampani Máme vlastné značky.

Dali sme ľuďom pozrieť reklamu Jogurt a pomocou umelej inteligencie sme vyhodnotili spontánne reakcie na túto reklamu.

Ako podať parametre produktu
Keď chce značka povedať že je kvalitná a lacná, dá sa to urobiť aj tak, že sa ľudia pri tom necítia byť obťažovaní, ale naopak prežívajú pozitívne emócie. Toto sa LIDLu s Jogurtom jednoznačne podarilo.

Prvá polovica spotu je iba o tom a ako v grafe vidíme, ľudí to baví. To znamená hlavne toľko, že si reklamu zapamätajú, pretože v nich dokázala vyvolať emóciu. Keďže je táto emócia pozitívna a je výrazne zameraná na produkt, môžeme očakávať pozitívne obchodné výsledky.

Zdroj: EmotionID

Usmievavé tváre a happy end
Človek je síce komplexná bytosť, ale keď vidíme usmiatu tvár, jednoducho sa usmejeme naspäť. Pomáha nám to vytvárať dôležité sociálne puto. Tento úkaz sme zaznamenali v 15. sekunde – kedy je opäť na scéne aj produkt. To, že sa reklama ľuďom všeobecne páčila, vidíme v stúpajúcej pozitívnej emócií počas pack shotu.

Takto reagovali diváci, ktorí videli spot prvýkrát. Pri opakovanom vzhliadnutí je krivka zásadne plochejšia. Je dobré, že značka vsadila v tomto prípade na sériu reklám.

Parametre zberu: 100 respondentov; kvótny výber; cieľová skupina: repre vzorka populácie Slovenska vo veku 18-69 rokov; zber prebiehal: 8.11.-13.11.2017 cez online panel agentúry 2muse.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.