Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
27.11.2020, 12:18

Backstage z Hodnotenia Stratégií: Kráľovská kategória ukázala, že vieme tvoriť integrované kampane

K Hodnoteniu Stratégií 2020 sa rozhodlo vyjadriť aj ADC.

Backstage z Hodnotenia Stratégií: Kráľovská kategória ukázala, že vieme tvoriť integrované kampane
Zdroj: Mannschaft

Treba povedať, že sa za celý rok nazbieralo veľa pekných prác. Čo ale neznamená, že boli kvalitatívne rozložené po kategóriách rovnomerne - tak, ako v niektorých bol problém vybrať len tri hodné kovu, tak zas pri iných to bolo s veľmi odretými ušami vôbec aspoň na bronz.

Veľmi silnou bola kategória online video, kde sme viedli dlhšie diskusie. Pri hodnotení tejto kategórie bolo zaujímavé sledovať aj rozdiely v hodnotiacich kritériách zadávateľov a agentúr. Kráľovská kategória tiež ukázala, že stále vieme tvoriť pekné, fungujúce, integrované kampane. Ale opäť, kovy mohli byť len tri. Magna, sorry.

Slabý rok pre kategóriu Digital-social media ukázal už tohtoročný Klinec a výsledok Hodnotenia to len podpisuje. Podobne na tom bola aj kategória OOH, kde sa z víťazstva tešila len jedna práca.

V tejto kategórií sme venovali pozornosť ešte jednej práci. Išlo o “Svedectvá za dverami” agentúry Slovak & Friends. Nakoľko táto práca bola až príliš podobná kampani "Ikea - The Room", ktorá bola dokonca oceňovaná aj v Cannes, rozhodli sme sa túto prácu v danej kategórii ďalej nehodnotiť.

Zároveň by ADC Prezídium chcelo vyzvať všetkých tvorcov o zváženie ktorú prácu prihlasovať do hodnotení a súťaží, ak už pred samotným prihlásením boli upozornení, že ich práce sú veľmi podobné s inými už existujúcimi a ocenenými prácami.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.