Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.01.2019, 13:46

Gillette reklama: Mužov urazila a u žien vyhráva

Na sociálnych sieťach oslovila značka ženské publikum pozitívne.

Gillette reklama: Mužov urazila a u žien vyhráva
Zdroj: Youtube

Gillette kampaň je uverejnená ani nie týždeň a už stihla obehnúť internety, všetky sociálne siete aj webové portály. Väčšina reakcií, ktoré ľudia zdieľali boli nenávistné, zhrozené a našli sa aj takí, ktorých reklama uráža. Prieskum však ukázal iné dáta, ako sme predpokladali. 

Mužom sa na reklame nepáči, že ich vychováva a hovorí ako sa majú správať.

Kampaň podporili aj rôzne svetové značky, ktoré súhlasili s tým, že sa k sociálnym témam treba vyjadriť. Debata sa rozšírila do veľkej miery a tak značka docielila, že o nej začali hovoriť obidve pohlavia a rozmýšľať všetky vekové kategórie. Prieskum sociálnych sietí uverejnil Adweek a potvrdil a dokázal, že Gillette výrazne rozšírila svoje publikum.

Značka sa historicky zameriava na mužské publikum, aspoň tak tomu bolo doteraz, kým hovorila mužom: „The best a man can get“. Znamená to „to najlepšie pre muža“, čo mal byť bozk od ženy na oholenú pleť. V novej kampani prišliel Gillette s claimom „The Best Men Can Be“. Posolstvo sa teda zmenilo, čo viedlo k rozhodnutiu vychovávať mužov, akí by mali byť a ukázať im, ako by sa mali správať.

Výsledkom je, že reklama síce apeluje na mužov, ale obľubu si získala aj u ženského publika. Tvrdenie potvrdzuje graf ukazujúci, že branding kampane sa síce primárne zameriava na mužov, ale zasahuje aj 44 percent žien.

Zdroj: Adweek

​Čo sa týka cieľovej skupiny, viac o Gillete a teda o holení hovorí žien, až 62 percent, čo je o 24 percent viac ako mužov.

Zdroj: Adweek

​Z prieskumu tiež vidieť, ako ženy na reklamu reagovali. Polovica sa z nej tešila, 28 percent znechutila a zvyšných 14 percent nahnevala.

Zdroj: Adweek

Článok bol uverejnený na portále Adweek

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.