Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.03.2020, 14:30

Potravinári žiadajú krízový štáb o zatvorenie obchodov na jeden deň v týždni

Opatrenie by malo platiť len počas trvania mimoriadneho stavu na Slovensku.

Potravinári žiadajú krízový štáb o zatvorenie obchodov na jeden deň v týždni
Zdroj: Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora

Obchodníci, potravinári a poľnohospodári sa obrátili na Ústredný krízový štáb SR so spoločnou žiadosťou. Navrhujú, aby krízový štáb vymedzil jeden deň v týždni počas trvania mimoriadneho stavu na Slovensku, kedy by boli zavreté všetky obchody vrátane predajní s potravinami a drogériou.

Jednotné opatrenie žiadajú od krízového štábu preto, aby nevznikol chaos pri individuálnych rozhodnutiach dotknutých subjektov. Opatrenie, ktoré by platilo len počas trvania mimoriadneho stavu na Slovensku, by pomohlo znížiť tlak na zamestnancov a umožnilo im načerpať novú energiu.

„V tejto mimoriadnej situácii patrí veľké poďakovanie všetkým našim zamestnancom, vďaka ktorým zabezpečujeme potraviny a drogériu pre ľudí na celom Slovensku. Podporujeme ich, ako vieme a preto by sme im chceli dopriať deň oddychu,“ vysvetľujú v žiadosti.

Potravinári, poľnohospodári a obchodníci pre zvýšený dopyt zo strany zákazníkov pracujú pod obrovským tlakom od začiatku krízy. Pre okolnosti vyplývajúce z mimoriadneho stavu na Slovensku čelia tiež nedostatku pracovníkov v prevádzkach. 

„Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Potravinárska komora Slovenska, Slovenská aliancia moderného obchodu a Zväz obchodu Slovenskej republiky si uvedomujú svoju dôležitú rolu pri zásobovaní ľudí na Slovensku potravinami a drogériou. Ubezpečujeme všetkých, že každý deň robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili tieto produkty pre všetkých,“ uvádza hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Jana Holéciová.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.