Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.03.2021, 08:45

Šéf Twitteru vydražil svoj prvý tweet za 2,9 milióna dolárov

Príspevok sa dražil ako nezameniteľný token.

Šéf Twitteru vydražil svoj prvý tweet za 2,9 milióna dolárov
Zdroj: New York Post

Šéf Twitteru Jack Dorsey vydražil svoj prvý príspevok na sociálnej sieti za 2,9 milióna dolárov. Kupec tweet uhradil kryptomenou ethereum. Dorsey výťažok venuje Afričanom, ktorí sa stretávajú s dopadmi pandémie Covidu-19.

Príspevok v znení "práve si nastavujem twitter" (just setting up my twttr) sa dražil ako nezameniteľný token, digitálne aktívum (NFT) na platforme Valuables, ktorú vlastní americká spoločnosť Cent. Tá získala päť percent z vydraženej sumy.

Nezameniteľné tokeny sú elektronické identifikátory, ktoré s pomocou technológie blockchain potvrdzujú, že digitálne zberateľský predmet je autentický. Spoločnosť Cent informovala, že kupcom bol Sina Estavi. Na jeho twittrovom účte uvádza, že sídli v Malajzii a vedie spoločnosť Bridge Oracle, ktorá sa zaoberá blockchainovou technológiou.

Mánia vyvolaná nezameniteľnými tokenmi nezachvátila iba aukčné domy, upozorňuje AP. Rocková kapela Kings of Leon ponúka verziu svojho najnovšieho albumu opatreného digitálnym certifikátom s niekoľkými extra pridanými skladbami. Blockchainová spoločnosť kúpila dielo britského umelca Banksyho, spálila ho a potom s nezameniteľným tokenom dala na predaj v digitálnej podobe. Americká Národná basketbalová asociácia (NBA) predáva tokenom vybavený virtuálnou kartou hráčov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.