Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.08.2021, 12:50

Coca-Cola má novú šéfku HR pre Česko a Slovensko

Stala sa ňou Markéta Pavelková.

Coca-Cola má novú šéfku HR pre Česko a Slovensko
Zdroj: Coca-Cola HBC

Novou HR riaditeľkou spoločnosti Coca-Cola HBC pre Česko a Slovensko sa stala Markéta Pavelková. Má dlhoročné profesijné skúsenosti v rôznych oblastiach HR od riadenia a získavania talentov, vzdelávania až po komplexné kultúrne transformácie firmy v súlade s jej dlhodobými stratégiami.

Markéta Pavelková nastúpila do spoločnosti Coca-Cola HBC na pozíciu HR riaditeľky pre Česko a Slovensko od 2. augusta. Do firmy prichádza po piatich rokoch vo veľkoobchodnej spoločnosti METRO Cash & Carry, kde v pozícii HR riaditeľky pre Česko a Slovensko hrala zásadnú úlohu pri riadení kultúrnej transformácie firmy v súlade s novou firemnou stratégiou, cieľmi a hodnotami. Nové spôsoby spolupráce vtedy predstavila celkom 4 500 zamestnancom spoločnosti. Viedla tiež redizajn komerčných oddelení s cieľom zabezpečiť náležitú pozornosť a zameranie sa na potreby zákazníkov. Pod jej vedením sa Makro stalo v Česku trikrát po sebe zamestnávateľom roka v kategórii retail.

„S ohľadom na svoje doterajšie pôsobenie v maloobchodných a veľkoobchodných spoločnostiach mám veľký rešpekt k všetkým ľuďom, ktorí v Coca-Cola HBC dokážu zabezpečiť každodenný nápojový servis pre milióny zákazníkov, navyše v tak širokej palete produktov v špičkovej kvalite. Príležitosti pre kariérny rozvoj sú tu obrovské a ja urobím maximum pre to, aby všetci naši lídri a kolegovia cítili silnú podporu pri napĺňaní ich potenciálu, ambícií a talentu,“ hovorí Pavelková.

Spoločnosť Coca-Cola HBC sa v čase pandémie pustila do úplne nového projektu a na začiatku augusta rozbehla svoj vlastný videocast a podcast, ktorého cieľom je predstaviť divákom a poslucháčom jej podnikanie. „Ak vás zaujíma téma marketingu alebo fandíte predajnej taktike či témam spojeným s udržateľným podnikaním, potom je videocast a podcast Behind the Bottle určený práve pre vás,“ komentuje novú aktivitu HR oddelenia nová HR riaditeľka Markéta Pavelková.

„O ľuďoch, ktorí sú súčasťou systému Coca-Cola, rád hovorím, že sú tajnou prísadou úspechu našej spoločnosti. Preto ma veľmi teší, že sa k nám pridala práve Markéta. Nielenže sa ona sama stala dôležitou súčasťou inšpiratívneho a inkluzívneho prostredia, v ktorom všetci pôsobíme, ale jej bohaté skúsenosti v oblasti HR prispejú k rozvoju a profesijnému rastu každého z našich ľudí,“ uviedol Dan Timotin, generálny riaditeľ Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.